medycyna naturalna lepsza niż lekarstwa

zgadzacie się z tą tezą?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

25.10.2012 przez Ewa Krawczyk - Inny: biolożka
obalam

Najpierw powinniśmy się zastanowić, co uważamy za "medycynę naturalną". Gdyż wiele leków jest w takim czy innym stopniu pochodzenia naturalnego i jak najbardziej należą one do skutecznych preparatów medycznych.

Jeśli jednak mamy na myśli pseudonaukowe mambo-dżambo typu homeopatia, to nie - tego typu pseudomedycyna nie jest lepsza niż lekarstwa.

29.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Medycyna naturalna może być bardzo pomocna w leczeniu wielu chorób. Ale leczenie tradycyjne nie powinno być przez to zaniedbywane.

28.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Uznając medycynę naturalną za ziołolecznictwo należy pamiętać, że wiele substancji używanych obecnie w medycynie tj atropina, hioscyna skopolamina są zawarte w różnych roślinach tyle że z roślin są one ekstrahowane i rafinowane by uzyskać konkretne pojedyńcze substancje działające w bardziej specyficzny sposób. W roslinach są one zawarte ale w znacząco mniejszych stężeniach. Tak więc leki jako np tabletki działają silniej i bardziej trafnie więc to świadczy o ich lepszej skuteczności.

źródło: farmakologia Mutschler

20.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

medycyna naturalna może w drobnych chorobach tj. przeziębienie katar ale nie pomoże w leczeniu nagłych zagrozneń życia tj jak zawał obrazek płuc itd

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Kiedykolwiek jest to możliwe, medycyna naturalna będzie zdrowsza niż farmakologia. Leki zawsze posiadają niepożądane skutki uboczne, a medycyna naturalna niekoniecznie (ale również trzeba być ostrożnym).

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Z medycyną naturalną można eksperymentować gdy ma się katar albo gardło boli, przy poważnych chorobach należy stosować lekarstwa, które mają udowodnioną skuteczność badaniami.

Źródło: Farmakologia - Kostowski

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Medycyna naturalna może być uzupełnieniem do leczenia konwencjonalnego, ale nie będzie w stanie go zastąpić

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Medycyna naturalna, inaczej nazywana niekonwencjonalną lub alternatywna, to nic innego jak zbiór różnego rodzaju metod leczenia i wspomagania stanu zdrowia za pomocą słabo lub w ogóle nieakceptowanych przez medycynę działań. Lekarze nie popierają ich nie ze względu na błędne wyniki, lecz z powodu niepotwierdzonych badaniami naukowymi efektów

16.02.2013 przez Katarzyna Kapuścińska - freelancer
obalam

Wg mnie medycyna konwencjonalna oraz naturalna powinny iść ze sobą w parze. Przykład – jestem po zabiegu oczyszczania jelita w Magnus Animus oraz kuracji ziołami, cierpię przewlekle na niedoczynność tarczycy więc towarzyszy mi wieczne zmęczenie. Po zabiegu czuję się inaczej, jakby zmęczenie ustąpiło. Poprawiły się również moje wyniki hormonów, ale oczywiście nie przerwałam kuracji lekami, biorę tylko mniejsze dawki euthyroxu

26.02.2013 przez Monika Biszkopt - Inny: magister
potwierdzam

Medycyna naturalna jest skuteczna, jednak gdy schorzenie jest poważne, nie możemy pomijać medycyny konwencjonalnej w dalszym leczeniu. Postawiłbym na diagnozę np. vega testem, który wykryje wszystkie infekcje, pasożyty, dzięki temu testowi ustalisz przyczynę swoich dolegliwości, co ułatwi dalsze leczenie farmakologiczne np. Ja jestem po vega teście, wyniki zadziwiły mnie samą – za dużo metali ciężkich, pasożyty (feee). W moim przypadku na szczęście nie mam żadnych chorób więc odpowiednia dieta i ziołowe kuracje przywróciły mój organizm do normy