czosnek dobry na serce

czosnek podobno działa jak antybiotyk, wzmacnia organizm, tylko że jedzony na surowo strasznie śmierdzi. Próbowaliście kiedyś tego?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

25.10.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Czosnek ma właściwości antybiotyków. Poprawia krążenie i działa p. zakrzepowo więc jest dobry na serce

26.10.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Czosnek surowy ma silniejsze działanie przeciwbakteryjne. Gotowanie nie zmniejsza jednak innych właściwości czosnku, takich jak działanie przeciwzakrzepowe i ochronne na układ krążenia. Gotowanie i smażenie nie upośledzają też działania czosnku na układ trawienny oraz właściwości przeciwrakowych.

28.10.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Czosnek poprawia krążenie krwi w całym organizmie, nie tylko w tętnicach wieńcowych. Sprzyja rozszerzeniu naczyń, co oznacza, że pod jego wpływem obniża się ciśnienie krwi. Prawdopodobnie poprawia też elastyczność tętnic

30.10.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Tak czosnek jest bardzo dobry na serce i naczynia

18.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Czosnek rozszerza naczynia krwionośne oraz jest dobry na nadciśnienie. Dodatkowo ma właściwości obniżające cholesterol, to wszystko sprawia, że jest to bardzo dobre warzywo w profilaktyce chorób układu krążenia.

21.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

Naukowcy amerykańscy przeprowadzili badania, z których wynika, że występujący w czosnku składnik o nazwie trójsiarczek diallilu zapobiega uszkodzeniu tkanki mięśnia sercowego.

28.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Poniższa metaanaliza 26 publikacji stwierdza, że czosnek obniża on poziom cholesterolu i poziom trójglicerydów, obniża lepkość krwii, obniża ciśnienie tetnicze krwii przez co zmniejsza ryzyko chorób sercowo naczyniowych.

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Alicin (S-tlenku disulfidu diallilowego, S-allilo-2-propenotiosulfinianu) - substancja obecna w czosnku - działa podobnie tetracyklina czy penicylina - antybakteryjnie.