Napar z lipy jest dobry na przeziębienia

sprawdza się lipa na przeziębienia?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

26.10.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Ważne jest, aby w czasie gorączki pić dużo płynów, gdyż przyspiesza to proces zdrowienia. Warto pić wówczas napar z rumianku lub kwiatu lipy, które mają właściwości zarówno relaksujące, jak i napotne, a ponadto zapewniają dobry sen. Szczególną herbatką na gorączkę jest napój przygotowany według przepisu: jednak łyżeczka od herbaty utartego imbiru, kawałek cynamonu, filiżanka gorącej wody, cytryna i miód. Herbata ta działa napotnie, a ponadto zawiera duże ilości witaminy C.

28.10.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

W leczeniu przeziębienia wykorzystuje się przede wszystkim działanie napotne lipy, które pomaga naszemu organizmowi na pozbycie się rozmaitych szkodliwych substancji. Lipa działa także przeciwgorączkowo.

29.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Herbatka z lipy może pomagać w przeziembieniach

30.10.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Tak wspomaga leczenie przeziębień gdyż działa przeciwgorączkowo i rozgrzewająco do tego jest dobra na układ trawienny i pomaga w zaparciach

1.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Napar dobry na przeziębienia konkretnie jest wykonywany z kwiatu lipy (możliwe są z kory i liści jeszcze).Kwiatostan zawiera ponad 20 flawonoidów, fitosterole, terpeny, garbniki, pektyny, olejek eteryczny, kwasy organiczne, sole mineralne, witaminę C i PP, dzięki temu działa napotnie i przeciwgorączkowo, moczopędnie, sokopędnie, uspokajająco oraz przeciwskurczowo. Łagodzi także kaszel.

21.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

poleca się działanie napotne lipy, które pomaga organizmowi w pozbyciu się różnych szkodliwych substancji. Połączenie właściwości przeciwgorączkowych z właściwościami łagodzącymi nieżyt nosa czyni lipę skutecznym środkiem w leczeniu przeziębień i grypy

28.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Olejki eteryczne i suszone zioła idealnie nadadzą się do przygotowania oczyszczającej górne drogi oddechowe parówki. Garść ziół (rumianek, kwiat lipy, mięta), zalej gorącą wodą. Poczekaj chwilę, tak żeby napar nabrał mocy, a opary nie poparzyły delikatnej śluzówki. Nachyl się nad naczyniem, możesz osłonić jego brzegi ręcznikiem tak, aby większa część pary docierała do twojej twarzy. Inhalację zakończ po ok. 10-15 wdechach.

20.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Działanie:

Napar z kwiatów lipy ma działanie rozgrzewające, przeciwgorączkowe. Łagodzi kaszel.

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Poleca się działanie napotne lipy, które pomaga organizmowi w pozbyciu się różnych szkodliwych substancji. Połączenie właściwości przeciwgorączkowych z właściwościami łagodzącymi nieżyt nosa czyni lipę skutecznym środkiem w leczeniu przeziębień i grypy. Jest również pomocna w bezsenności oraz bólach głowy wywołanych katarem. Napar z lipy stosuje się się trzy razy dziennie po szklance napoju.

10.04.2014 przez Dziadek Grypoodporny - „Na zdrowie nie narzekam, co najwyżej na brak czasu”
potwierdzam

Pewnie, że się sprawdza! Nie ma lipy z tą lipą! :)