Dieta kobiety przed zajściem w ciąże ma wpływ na płeć dziecka.

Jeśli przed poczęciem preferujesz słodkości i potrawy mleczne, prawdopodobnie urodzisz córkę. Jeśli natomiast w Twojej diecie dominują potrawy ostre, słone lub kwaśne – zostaniesz mamą chłopca.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (13)

25.10.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
obalam

Każdy z nas miał mówione na biologii, że aby powstał chłopiec musi połączyć się X z Y, a dziewczynka X z X, czyli o płci decyduje to jaki chromosom będzie od ojca czy X czy Y. Tak kształtuje się płeć, a dieta kobiety nie ma tu żadnego znaczenia.

25.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
obalam

Nie ma zależności między płcią dziecka a spożywanymi przez matkę potrawami. Zapłodnienie jest procesem losowym a decydującym czynnikiem jest plemnik pochodzący od ojca.

26.10.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

"Metoda dietetyczna" prof. Josepha Stokowskiego

Jak sama nazwa wskazuje podstawą sukcesu tej metody planowania płci dziecka jest zachowanie odpowiedniej diety. Należy ją rozpocząć nie wcześniej jak 6 miesięcy i nie później jak na 6 tygodni przed zapłodnieniem. Zgodnie z założeniami tej metody jadłospis kobiety, która chce urodzić dziewczynkę powinien być bogaty w wapń i magnez. Powinna zatem jeść dużo produktów mlecznych, soi, orzechów, fasoli, brokuł, ryb, a także gruboziarniste kasze, figi, migdały i warzywa liściaste.

W przypadku kobiety, która chciałaby urodzić syna dieta powinna wyglądać nieco inaczej. Przede wszystkim powinna być bogata w sód i potas . Musi zawierać pomidory, ziemniaki, owoce cytrusowe, banany, pestki słonecznika, pietruszkę i miętę. Badania wskazują, że tylko 24% kobiet nie jest zadowolonych z rezultatu tej metody planowania płci dziecka. Jej podstawowym mankamentem jest to, że nie wszystkie kobiety mogą z niej korzystać. Diety nie mogą stosować miedzy innymi panie cierpiące na nadciśnienie tętnicze.

3.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

Często się mówi że ja chce się córkę to mama powinna jeść dużo winogron, w mojej rodzinie jak na razie od 2 pokoleń przypada 1 dziewczynka na 9 chłopców, moja żona przed zajściem w ciążę i przez całą ciążę jadła dużo winogron no i urodziła mi się córka a pierwszy był syn tak więc coś w tym jest, ale podchodząc realistycznie do sprawy to chyba decyduje czy dany gen jest recesywny czy dominujący.

8.11.2012 przez Kamila Zyzak - Lekarz: pediatra
obalam

Na płec dziecka ma tylko pływ plemnik :) X lub Y

18.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Badanie opublikowane w 2008 roku pokazuje, że większe spożycie kalorii około czasu poczęcia może zmieniać szansę posiadania syna z dziesięciu do 11 chłopców na każde 20 urodzeń.

18.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Płeć zależy od tego jaki plemnik z X czy z Y połączy się z komórką jajową. Jest to zjawisko losowe.

22.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

PRawda. Ostatnie badania naukowców z Uniwersytetu Pretorii w Republice Południowej Afryki potwierdzają tę tezę - Zgodnie z nimi, jeśli kobieta pragnie mieć syna powinna jeść dużo czerwonego mięsa, a gdy chce urodzić dziewczynkę - m.in. więcej owoców, warzyw i słodyczy.

27.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Najnowsze badania Uniwersytetu w Exeter i Oxford

mówią, że jest powiązanie diety z płcią dziecka. Większa podaż cukrów w okresie poczęcia zwiększa szanse na płeć męską.

10.12.2012 przez Judyta P - Student medycyny: wydział z sercem i wątrobą!
obalam

Założenia tej metody powstały na początku XIXw. Nie jest jednak stosowana przez żadną placówkę medyczną w Polsce ani na świecie.. Wnioski same się nasuwają.

20.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Plemniki zawierają chromosom X lub Y - wszystko zależy od plemnika, a dokładniej tego jaki chromosom zawiera plemnik. Jeśli plemnik zawiera chromosom X - urodzi się dziewczynka, a jeśli chromosom Y - płcią dziecka będzie chłopiec

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

O tym jaką płeć będzie miało dziecko decyduje rodzaj plemnika, który wniknie do komórki jajowej. Wszystkie komórki jajowe zawierają chromosom X, natomiast plemniki albo X albo Y. Połączenie chromosomu X i Y to chłopiec zaś dwa X oznaczają dziewczynkę.

22.05.2013 przez Anna Pawlik - Student: biologia człowieka
potwierdzam

Jest to prawdą w pewnym stopniu - plemniki o chromosomach X lub Y charakteryzuja sie różną tolerancją na pH panujące w pochwie, które można zmienić dietą - i tak w przypadku spożywania większych ilości sodu i potasu istnieje większe prawdopodobieństwo na poczęcie dziewczynki, natomiast dieta bogata w wapń i magnez zwiększa możliwość urodzenia chłopca. Nie jest to jednak regułą, ponieważ o płci decyduje wiele czynników, równiez ten losowy.