Ludzie w starszym wieku potrzebują mniej snu.

Czy może śpią mniej , bo cierpią na bezsenność

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

24.10.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Ludzie starsi po prostu nie potrzebują tyle snu co młodzi bo nie używają tyle samo Energi np stres, praca itd

24.10.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
potwierdzam

ludzie starsi nie potrzebuja snu aż tyle wystarczy im zaledwie 6 godzin snu gdy np dziecku do 16 roku życia 9 godz, osobom po 25 roku życia około 8 a po 35 roku życia około 7 godzin

26.10.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W wieku podeszłym, sen często ulega osłabieniu: zwiększa się liczba przebudzeń (powyżej 3 w ciągu nocy) lub też ma miejsce wczesne budzenie. Może również zmniejszać się zapotrzebowanie na sen (niektórzy starsi ludzie twierdzą, iż czują się wypoczęci po przespaniu 5-6 godzin).

28.10.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Im człowiek staje się starszy, tym mniej potrzebuje snu. Wyczerpuje się jednak szybciej i to jest przyczyną odczuwania potrzeby częstego odpoczynku, odprężenia i krótkiej drzemki w ciągu dnia.

3.11.2012 przez erjota - Lekarz: lekarz stażysta
obalam

Cierpienie na bezsenność nie jest jednoznaczne z brakiem potrzeby snu.

18.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Zapotrzebowanie na sen jest różne w zależności od wieku. Noworodki potrafią przespać prawie całą dobę, kilkuletnie dzieci 12-16 godzin, dorośli ok. 7-8 godzin, a osoby starsze 5-6 godzin.

21.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

Jak dowiedli naukowcy z University of Surrey, długość snu zdrowego człowieka zmienia się wraz z wiekiem - osoby starsze śpią krócej od młodych

27.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Problem bezsenności może dotykać ludzi w różnym wieku. Na zaburzenia snu cierpi około jedna trzecia populacji. Jest więc to problem bardzo powszechny i uciążliwy. Niedostateczna ilość snu ma wpływ na pogorszenie funkcjonowania organizmu. W różnym wieku mechanizmy jej powstawania są zmienne.

To, ile człowiek powinien spać, zależy od wieku. Młodzi ludzie potrzebują ok. 8-10 godzin snu na dobę. Jednak z powodu wielu czynności, które muszą wykonać, ograniczają tę ilość do ok. 5-6 godzin.

W starszym wieku ludzie nie mają już tak dużego zapotrzebowania na sen. Wystarcza im wtedy ok. 5-6 godzin snu na dobę. W tym czasie ich organizm wystarczająco odpoczywa i jest gotowy do prawidłowego funkcjonowania.

28.11.2012 przez Milena Krysiak - Inny: Ratownik Medyczny
obalam

Organizm funduje im zaburzenia snu i jego krótki czas co nie oznacza, że go nie potrzebują.

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

W wieku podeszłym, sen często ulega osłabieniu: zwiększa się liczba przebudzeń (powyżej 3 w ciągu nocy) lub też ma miejsce wczesne budzenie. Może również zmniejszać się zapotrzebowanie na sen (niektórzy starsi ludzie twierdzą, iż czują się wypoczęci po przespaniu 5-6 godzin). Należy jednak pamiętać, że część osób starszych wykazuje skłonność do drzemek (20-80% osób). Jest to więc zmniejszenie zapotrzebowania na sen pozorne: krótszy sen nocny, jest zrównoważony snem w czasie drzemek.