Kosmodisk cud na kręgosłup.

Tak jak w reklamach. Kosmodisk uwolni Cię od bólu kręgosłupa. Prawda czy mit?

Próby weryfikacji mitu (8)

24.10.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Nie wiem jak u innych ja go kupiłem i leży na szafie bo niestety na mnie nie działa a wręcz przeciwnie pojawiły się jeszcze większe bóle. Nosiłem po 2 godz dziennie przez tydzień.

24.10.2012 przez Kamil Mesjasz - Student: Biolog
obalam

juz na ich stronie w zakladce jak to dziala mozna przeczytac ze jak akupunktura czy kregarstwo :) i to wszystko, zadnego konkretnego mechanizmu. na 99% bujda i skok na kase.

28.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Na stronie producent są cytowane liczne badania naukowe na ten temat jednak większość prac nie jest dostępna przez internet i jest opublikowana nie wiadomo gdzie ( najwięcej odnośników do Belgradu 1992 ) co budzi moje wątpliwości co do prawdziwości tych prac o ile w ogóle istnieją.

Jedyna praca do której dotarłem wykazała jedynie że zwiększa szybkość przewodzenia nerwu łokciowego i pośredniego na skutek jego lepszego odżywienia i ukrwienia przy stosowaniu kosmodisku.

Myślę, że jeśli by to miało działać to nie było by problemu by znaleść to w fachowej literaturze czy np na medline ...

źródła: http://www.kosmodisk.com.au/download/Binder_Clinical%203%20Small.pdf

http://www.kosmodisk.pl/index.asp?tn=kd_classic_vana_content&c=81959

http://www.kosmodisk.com.au/clinical-trials

20.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nie ma żadnych racjonalnych dowodów opartych na fizjologii i patofizjologii, jaki miałby być mechanizm jego działania. Nawet sam producent nie jest w stanie podać na stronie linka do żadnych wiarygodnych badań, które potwierdziłyby skuteczność.

23.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Kosmodisk to urzadzenie masujace. Jak kazdy masaz, i ten moze zlagodzic bole, ale z reguly lagodzi tylko lagodne bole miesni grzbietu, na powazniejsze bole kregoslupa polecam wybrac sie do lekarza.

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Rozluźniając mięśnie, kosmodisk pośrednio wpływa na zmniejszenie bólu kręgosłupa. Cudem bym tego nie nazwał, bo wystarczy chwilę poćwiczyć, a efekt będzie podobny.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Na ból kręgosłupa najlepsza jest rehabilitacja i masaże a nie głupoty z telewizji...

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Kosmodisk wytwarza efekt termiczny w miejscu stosowania, dzięki któremu mięśnie nie wychładzają się i przez cały czas są przygotowane do wysiłku i wykonywania nagłych ruchów. Zanim zastosowaliśmy Kosmodisk, próbowaliśmy uzyskać ten sam efekt innymi sposobami, używaliśmy na przykład kremów rozgrzewających, jednak nie były one równie skuteczne.

Kosmodisk okazał się bardzo skuteczny w zmniejszaniu bólu pleców, ale jego największą zaletą jest to, że pozwala połączyć korzyści z leczenia bólu z ćwiczeniami, a nawet z jazdą samochodem, odpoczynkiem lub snem

16.05.2013 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
obalam

Badań klinicznych w tym temacie brak. Konwencjonalna, światowa medycyna, którą tu "wyznajemy" nie zna słowa "Kosmodisk".

Dr Musiał pisze dobitniej: „Na stronie producenta są cytowane liczne badania naukowe na ten temat jednak większość prac nie jest dostępna przez internet i jest opublikowana nie wiadomo gdzie (najwięcej odnośników do Belgradu 1992 ), co budzi moje wątpliwości co do prawdziwości tych prac o ile w ogóle istnieją. Jedyna praca do której dotarłem wykazała jedynie że zwiększa szybkość przewodzenia nerwu łokciowego i pośredniego na skutek jego lepszego odżywienia i ukrwienia przy stosowaniu kosmodisku. Myślę, że jeśli by to miało działać to nie było by problemu by znaleźć to w fachowej literaturze. czy np. na medline”

http://www.kosmodisk.com.au/download/Binder_Clinical%203%20Small.pdf

http://www.kosmodisk.pl/index.asp?tn=kd_classic_vana_content&c=81959

http://www.kosmodisk.com.au/clinical-trials