Codzienne pice rozpuszczonych w wodzie drożdży porawia kondycje włosów i skóry.

Przez jakiś czas piłam taką mieszankę na wzmocnienie moich włosów, jednak nie wiem czy ma to sens. Czy rzeczywiście drożdże pomagają przy problemach z cerą i włosami?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (12)

24.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Nie ma na to żadnych badań ale wydaje się że ze względu na ilość i dostępność składników odżywczych w a zwłaszcza aminokwasów, picie roztworów z drożdży może polepszać kondycję włosów.

24.10.2012 przez Sebastian - Student medycyny: UM Lublin
potwierdzam

Może gdyż drożdze zawieraja witaminy z grupy B ,które korzystnie działaja na skórę, należy jednak pamietać by były to drożdze rozpuszczone we wrzątku

25.10.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Najwięcej wartości odżywczych mają drożdże piwowarskie (znacznie przewyższają piekarnicze), które zawierają prawie cały zestaw witamin z grupy B oraz wiele substancji mineralnych, takich jak: fosfor, cynk, magnez, żelazo, potas, selen i chrom. Drożdże piwne zawierają też biotynę (witaminę H) oraz witaminę B5 (źródło kwasu pantotenowego), które przywracają włosom sprężystość, hamują wypadanie włosów i ich siwienie. Niedobór tych składników może powodować zmiany łuszczycowe oraz przebarwienia skóry.

26.10.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Działanie oczyszczające, przeciwtrądzikowe, ujędrniające i odżywcze ma natomiast maseczka sporządzona z drożdży i mleka. Drożdże mają również cenne właściwości odżywiające i regenerujące włosy. Zapobiegają ich wypadaniu i przedwczesnemu siwieniu, a zawarty w drożdżach cynk jest niezbędny do prawidłowego ich wzrostu.

18.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

Drożdże oprócz tego, że zawierają szereg witamin (z grupy B, cynk), które mają wpływ na poprawę kondycji skóry, wpływają również na gospodarkę hormonalną, dzięki czemu zmniejsza się wypadanie włosów.

28.11.2012 przez Aleksandra Strycharz - Patron portalu: Student
potwierdzam

Drożdże piekarskie zawierają wiele potrzebnych witamin (prawie wszystkie z grupy B) i minerałów. Pozytywnie wpływają na stan naszych włosów, cery, paznokci. Osobiście udało mi się zaobserwować delikatne działanie wzmacniające (głównie paznokci), z cerą też nie miałam większych problemów (ale uwaga - drożdże początkowo mogą powodować wysyp na twarzy!). No i najważniejsze, włosy urosły mi koło 1,5 cm!

28.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Drozdze zawieraja biotyne- niezbedny skladnik do prawidlowego zbudowania wlosa (jest koenzymem

) Zawieraja takze witaminy z frupy B, cynk, fosfor, zelazo, chrom i inne cenne substancje. Drozdze przez zawartosc cennych skladnikow poprawiaja zarowno koloryt skory, jak i zapobiegaja wypadaniu wlosow.

8.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Drożdże mają dużo witaminy b7 która przywraca sprężystość włosom i skórze hamuje tez wypadanie i siwienie

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Drożdże pozytywnie oddziałują na czynności skóry i jej wytworów: paznokci i włosów.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

codzienne picie rozpuszczonej łyżeczki drożdży w gorącym mleku działa o tyle lepiej, że i skóra wygląda gładko. Ponadto w końcu to jest naturalny sposób, którego chemia nie zastąpi.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Picie drożdży jest bardzo popularnym i (wiem z doświadczenia innych blogerek) chyba najbardziej skutecznym sposobem na przyspieszenie porostu włosów. Polega to mniej więcej na tym, że codziennie pije się drożdże rozpuszczone w wodzie albo mleku, uprzednio "zabite" wysoką temperaturą. Kurację tę należy stosować przez dłuższy okres, np. 2, 3 miesiące. O efektach picia drożdży można przeczytać chociażby na blogu Anwen, która prowadziła u siebie akcję "Włosy rosną jak na drożdżach". Byłam zdumiona, jak zobaczyłam, ile dziewczyn się do niej zgłosiło, choć w sumie nie ma w tym nic dziwnego - która z nas nie marzy o długich, mocnych, pięknych włosach?

2.10.2013 przez Gosia Kowalska - Inny: Optyk
potwierdzam

Jakiś czas temu pisałam artykuł o drożdżach. Sama piłam i łykałam je w tabletkach.

Co zawierają drożdże?

Drożdże – są bogatym źródłem aminokwasów, składników mineralnych i witamin z grupy B o korzystnym wpływie na przemianę materii, a szczególnie na procesy zachodzące w skórze: normalizują pracę gruczołów łojowych, pomagają w walce z niedoskonałościami cery.

Zawierają:

witaminy z grupy B, które działają zbawiennie na kondycję włosów i cerę

witamina H (biotyna) - odpowiada za sprężystość włosów, pomaga regulować ich przetłuszczanie się, hamuje siwienie i wypadanie włosów

selen, miedź - wpływają na zdrowe włosy, skórę i paznokcie, wpływają na hamowanie procesów starzenia

cynk - odpowiada za porost włosów, odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry

dodatkowo fosfor, magnez, żelazo, potas i chrom.

Taka ilość witamin i minerałów musi pomóc i pomaga :) Miesiąc piłam wywar z drożdży i kondycja włosów naprawdę się poprawiła :D