Protezy piersi trzeba wymieniać co 10-15lat

bo się odkształcają

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (13)

24.10.2012 przez Bartosz Maczkowski - Student medycyny: Student UMLub i WUM
potwierdzam

Może się zdarzyć że po kilkunastu latach protezy piersi będzie trzeba wymienić ale konieczność taka występuje tylko w wypadku protez gorszej jakości lub w wypadku dużego zaniku tkanki gruczołowej w celu poprawy estetyki piersi.

24.10.2012 przez Sebastian - Student medycyny: UM Lublin
obalam

Jesli nic zlego sie nie dzieje z protezą i ciagle należycie pełni swoja funkcje to nie trzeba, taka potrzeba istnieje wowczas gdy uległ zmianie kszatł protezy. Jak wszystko wraz z wiekiem ulega zuzyciu i zestarzeniu sie tak i proteza, wiec wiadomo ze za jakis czas moze istniec potrzeba jej wymiany.

25.10.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Nawet w stosunku do protez piersi starego typu (I i II generacji) używanych 20 lat temu można oczekiwać, że połowa z nich nie będzie wymagała wymiany po upływie tego czasu. W stosunku do protez nowego typu (IV i V generacji), zwłaszcza protez anatomicznych szacuje się, że po upływie 15-20 lat, około 80-90% implantów nie będzie wymagało wymiany.

25.10.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Około 30% kobiet będzie musiała poddać sie operacji wymianie implantów w ciągu 10 lat.

26.10.2012 przez Agnieszka Matula - Student medycyny: studentka UM we Wrocławiu
obalam

Wszystko zależy od rodzaju implantu, bo nie sposób porównywać różne materiały (dokładne wyjaśnienie w filmie). Jednak trwałość najczęściej jest większa niż 20 lat, a niektórzy producenci dają nawet dożywotnią gwarancję.

2.11.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Nie ma takiej konieczności, a jeżeli już, to są to bardzo sporadyczne przypadki.

10.11.2012 przez Iga Zabłocka - Student: architektura wnętrz :)
obalam

obalam

18.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
obalam

Protezy wiodących firm mają tzw. życiową gwarancję, co oznacza, że producent wykonał ją z takich materiałów, że daje gwarancję na długotrwałe używanie bez potrzeby wymiany co 10-15 lat

2.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Bardzo rzadko sie zdarza, ze iedykolwiek trzeba wymieniac protezy piersi. Sa one zrobione z trwalego materialu. Wiekszosc producentow zapewnie tzn zyciowa gwarancje- nawet jak zajdzie potrzeba wymiany, firma dostarczy nowe protezy za darmo.

8.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Trzeba wymieniać je co 10 lat gdyż nasze dziąsła wargi zmieniają się pod wpływem lat. A po drugie wiadomo ta dziedzina też idzie do przodu i warto wymienić szczękę na nowocześniejsza( lżejszą i mniej uwierającą)

20.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Nieprawda. Z faktu, że implantów piersi nie można uznawać za urządzenia, które muszą "wytrzymać" do końca życia nie należy wysnuwać za daleko idących wniosków. Nawet w stosunku do protez piersi starego typu (I i II generacji) używanych 20 lat temu można oczekiwać, że połowa z nich nie będzie wymagała wymiany po upływie tego czasu. W stosunku do protez nowego typu (IV i V generacji), zwłaszcza protez anatomicznych szacuje się, że po upływie 15-20 lat, około 80-90% implantów nie będzie wymagało wymiany. Oczywiście ryzyko, że zajdzie potrzeba wymiany najlepszych nawet protez zawsze istnieje. Jak wynika jednak z przytoczonych szacunków, jest kilkukrotnie bardziej prawdopodobne, że kobieta, która poddała się operacji znajdzie się w grupie pacjentek nie wymagających wymiany protez. Protezy wiodących firm posiadają tzw. życiową gwarancję, która oznacza, że jeśli doszłoby do potrzeby wymiany protez, firma dostarczy nowe, bez żadnej opłaty.

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

W miarę z upływem lat ryzyko pęknięcia implantu wzrasta i tak w przypadku implantów Allergana – według statystyk amerykańskich – po 10 latach wynosi 10,1 %. Do tego dochodzi jeszcze kwestia estetyki – zmian zachodzących w wyglądzie biustu na przestrzeni kilkunastu lat. Jednakże w tym zakresie nie ma żadnego przymusu wymiany, raczej jest to uzależnione od samopoczucia pacjentki.

21.11.2014 przez Jan Jankowski - Lekarz: chirurg
potwierdzam

Wszystko zależy od jakości i producenta implantu. Oczywiście dużą rolę odgrywa tu także lekarz przeprowadzający zabieg. Generalnie trzeb wymienić po około 10 do 15 lat.