Mleko na kaca

Czy picie mleka na kaca przynosi ulgę?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

23.10.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Jeżeli mimo wszystko na drugi dzień obudzimy się z pękającą głową, też możemy spróbować sobie pomóc. "Mi pomaga szklanka surowego zimnego mleka. I długi spacer. Nie spróbowałbym metody tzw. klina" - mówi DZIENNIKOWI aktor Jan Nowicki.

Sęk w tym, że mleko nie jest najlepszym pomysłem. Kiedy zetnie się w żołądku, możemy je za chwilę... No właśnie. Zamiast mleka lepiej napić się wody z odrobiną cytryny i miodem

23.10.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Moim zdaniem to jest indywidualne. MI pomaga wypicie kwasu cytrynowego. A przede wszystkim najlepiej leczyć profilaktycznie tzn. jeśli schodzi na fazę najlepiej wypić z 2l wody i wit i wstaję się jak nowo narodzony

26.10.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Objawy kaca pojawiają się z paru przyczyn. Ból głowy i mdłości to wyniki działania aldehydu octowego, który powstaje w organizmie podczas metabolizowania alkoholu. Suchość w ustach to zwyczajne odwodnienie, ponieważ alkohol zwiększa diurezę. Ogólne osłabienie, wrażenie nierównego bicia serca, osłabiona siła mięśni to wyniki niedoboru potasu. Na 2 ostatnie przyczyny możemy zaradzić pijąc w trakcie wieczoru dużo wody oraz uzupełniając potas. Domowym sposobem są pomidory, które zawierają dużo tego pierwiastka. Można też wypić elektrolity przeznaczone dla ludzi z biegunkami, one również zawierają dużo potasu.

26.10.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Owszem, jest skuteczne ale należy wypić je przed piciem alkoholu!

27.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Jeśli wypijemy mleko przed piciem alkoholu, wówczas cieńka warstwa białek osadzi się na śluzówce żołądka i ograniczy ilość wchłanianego alkoholu. Nie ma jednak naukowych dowodów, że jest to skuteczne i znaczące postępowanie. Na pewno nie zagrozi nam szklanka mleka.

22.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Nie spotkalam sie z piciem mleka jako sposobem leczenia kaca. Dzien po imprezie najlepiej jest zaczac od porzadnego nawadniania sie, potem- to juz sprawa indywidualna. Najskuteczniejsze jest spozywanie witaminy c w roznych postaciach, a takze swiezych warzyw i jajecznicy.

26.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Mleko nie jest najlepszym pomysłem. Kiedy zetnie się w żołądku, możemy je zwymiotować. Zamiast mleka lepiej napić się wody z odrobiną cytryny i miodem - podniesie to poziom cukru we krwi.