RAK TO ZAWSZE WYROK

utarte w społeczeństwie wierzenie

Próby weryfikacji mitu (10)

13.09.2012 przez Anasarka - Lekarz: stażysta
obalam

Pewnie, że nie! Wszystko zależy od stopnia zaawansowania, umiejscowienia, typu. I oczywiście woli walki!

14.09.2012 przez Sebastian Hildebrandt - Student: Elektrordiologia/Pielęgniarstwo
obalam

Nie ma takiej reguły. Jest to zależne od rodzaju i umiejscowienia nowotworu.

14.09.2012 przez Krzysiek Mark - Inny: Branża IT
obalam

Obalam! Mam w rodzinie trzy osoby z wyleczonym nowotworem (rak piersi). Żyją normalnie.

14.09.2012 przez Anna Wapniewska - Inny: a
obalam

każda osoba jest inna i każdy przypadek jest inny. Wszystko zależy od chorego, od jego siły i wiary. Znane są przypadki wygrania z rakiem

14.09.2012 przez Sylwia Mąkosa - pasjonat medycyny
obalam

Zależy od rodzaju raka jak i umiejscowienia. Poza tym jak ktoś ma silny organizm i wolę walki to może sporo osiągnąć i wygrać walkę z rakiem i nie tylko z nim.

14.09.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

prawie każdy nowotwór wcześnie wykryty jest niemal w 100% wyleczalny, gorzej jak zwlekamy z pójściem do lekarza

19.09.2012 przez Damian Głogowski - Patron portalu: magister inżynier
obalam

Są osoby, które z rakiem wygrały. Np prowadzący wiadomości Kamil Durczok.

24.09.2012 przez Mateusz Spałek - Lekarz: Lekarz-stażysta
riposta

"Adam Kuś

prawie każdy nowotwór wcześnie wykryty jest niemal w 100% wyleczalny"

Nieprawda, niektóre nowotwory wykryte nawet we wczesnych stadiach rokują bardzo źle (nie mówiąc już o 100% wyleczalności - pięcioletnie przeżycie w przypadku gruczolakoraka trzustki stopnia 1A wynosi jedynie 12%), niemniej jednak choroba nowotworowa nie zawsze oznacza zbliżający się koniec, duża część nowotworów jest wyleczalna.

26.09.2012 przez Mariusz Chmielowiec - Inny: opiekun
obalam

w ciągu kilku tygodni można usunąć nowotwór z kości przy pomocy metody Gersona i B17.

Sam to sprawdziłem. Ludzie umierają po chemioterapiach , naświetlaniach bo układ immunologiczny jest , a właściwie go nie ma - są nie odporni - umierają na katar.

Dołączony obrazek:
Dołączone wideo:
27.09.2012 przez Sergiusz Kucharczyk - Inny: budownictwo
obalam

Tak kiedyś było. Niektóre nowotwory są jeszcze nie uleczalne a wiekszość zbyt późno wykrytych faktycznie oznacza wyrok smierci. Jednak przy obecnym rozwoju medycyny większość mozna wyleczyć lub zatrzymać.

30.09.2012 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
obalam

Powiem krótko. Jest to jedna z największych bzdur jakie słyszałem. Trudno mi nawet wyjaśniać dlaczego i szukać danych źródłowych, aby Wam to pokazać. Jak powiedziano wyżej, „wszystko zależy od stopnia zaawansowania, umiejscowienia, typu i woli walki z chorobą!”.

Pamiętajmy, że w przypadku wysunięcia jakiegokolwiek podejrzenia choroby nowotworowej należy jak najszybciej udać się do lekarza. Wczesna specjalistyczna ocena jest najważniejsza, ponieważ prawidłowe rozpoznanie warunkuje właściwą skuteczność terapii. Pamiętajmy, żeby nie zwlekać i nie tracić czasu na wizyty u szarlatanów, zielarzy, homeopatów, bioenergoterapeutów. Zawsze trzeba skontaktować się z lekarzem.

 Istnieją nowotwory o wybitnej, histologicznej złośliwości  (np.: mięsaki), które niestety w większości, już w momencie rozpoznania, nie dają większych szans na wyleczenie. Ale są one na szczęście bardzo, bardzo rzadkie. Są też nowotwory, których utkanie histologiczne nie jest złośliwe, ale mogą zagrozić choremu ze względu na swoje fatalne umiejscowienie (tzw. złośliwe miejscowo, np: niektóre nowotwory w OUN, kanale kręgowym, mięśniu sercowym). Istnieją w końcu nowotwory, które mimo znacznej rozległości i zaawansowania klinicznego mogą być w pełni wyleczone (niektóre nowotwory skóry).

Internautów, którzy są bardziej dociekliwi zapraszam do lektury artykułu na ten temat w zakładce „Artykuły” (link do artykułu).