Liposukcja jest najlepszą metodą leczenia cellulitu.

znacie inne skuteczne metody walki z "pomarańczową skórką"?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

23.10.2012 przez Ola G - Student: pasjonatka medycyny
obalam

generalnie to gdyby kiedys jakaś Pani nie powiedziała o cellulicie mężczyźnie do tej pory zapewne nie przeszkadzałby im ten nasz maleńki defekt, bo jak wiadomo oni, takiego problemu nie posiadają. Liposukcja nie jest najlepsza metodą wg mnie oczywiście, najlepszy jest sport ( pływanie i biegi) wiem bo sama wypróbowałam:)

3.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Niektórzy sądzą, że najlepszą receptą na cellulit jest liposukcja. Tymczasem ten zabieg nie powstał i nigdy nie był stosowany w walce z tą przypadłością. Liposukcja może wręcz pogarszać objawy cellulitu.

10.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

By uzyskać najlepszy - czyli skuteczną redukcję cellulitu- trzeba połączyć wszystkie dostępne metody, oczywiście w granicach umiarkowanego rozsądku i zmienić swoją dietę, zacząć ćwiczyć regularnie, stosować kosmetyki i preparaty doustne przez dłuższy czas, a nie tylko przez miesiąc, bo taki efekt będzie bardzo krótkotrwały. Bardzo dobrym zabiegiem redukcji cellulitu jest liposukcja. Liposukcja to zabieg przede wszystkim bardzo inwazyjny, z którym wiąże się szereg możliwych powikłań i powinien być wykonywany przez naprawdę doświadczonego chirurga plastycznego. Liposukcja to odsysanie tkanki tłuszczowej i służy nie tylko jako element metody redukcji cellulitu, ale do usuwania zbędnego tłuszczu i przez to poprawiania wyglądu całego ciała. To metoda dobra w najbardziej zaawansowanym cellulicie, kiedy problem nie jest sama skórka pomarańczowa, ale przede wszystkim duża otyłość, czy nadwaga. Jest to zabieg bardzo kosztowny, należy go wykonywać w dobrych klinikach, gdzie rekonwalescencja odbywa się pod fachową opieką i gdzie mamy pewność dobrych efektów, tzn. równomiernego odessania tłuszczu z zachowaniem proporcji i bez obaw o szpecące blizny po odsysaniu. Trzeba mieć świadomość, że liposukcja to nie jest szybki i łatwy zabieg na cellulit, bo wymaga długiej rekonwalescencji, noszenia obciskających ubrań i opatrunków oraz stosowania masaży. Do zabiegu trzeba się przygotować, zrobić badania i niestety jest wiele okoliczności wykluczających z zabiegu, a do nich należą np. żylaki na nogach.

22.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
obalam

można pozbyć się cellulitu nie posuwając się do takich metod jak liposukcja. Wystarczy trochę samozaparcia, zbilansowana niskotłuszczowa dieta, kremy, cwiczenia i masaze

22.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Owszem liposukcja jest skuteczna, ale: 1. moze prowadzic do groznych nawet dla zycia powiklan 2 jest droga 3 cellulit moze wrocic.

Dlatego na cellulit najlepsze sa: aktynosc fizyczna, dieta, kosmetyki, w tym naturalne, jak peeling kawowy i masaz.

11.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Najlepszą metodą jest dieta i wysiłek fizyczny. Bo co z teog jak zrobimy liposukcję jak będzie prowadzić ten sam tryb życia? Tłuszcz powróci. A tak po za tym:

powikłania liposukcji to:

powstanie zatoru tłuszczowego, który może przemieszczać się z prądem krwi do płuc i spowodować zatorowość płucną,

wstrząs hipowolemiczny w przypadku usunięcia dużej ilości tkanki,

miejscowe uszkodzenie skóry, tkanki podskórnej, nerwów, naczyń krwionośnych.

Dieta i wysiłek fizyczny nie ma takich powikłań

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Liposukcja jest jedną z metod leczenia cellulitu , nie koniecznie najlepszą.Nie jest to bezpieczny zabieg ,mogą nastąpić powikłania ,a również cellulit może wrócić.Preferuję sport i zdrową dietę.

24.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Tajemnica sukcesu w walce z cellulitem tkwi w wytrwałości i zmianie trybu życia. Zabieg liposukcji nie pozbawi nas tego mankamentu na zawsze, jeśli nie pójdzie w parze ze zmianą diety i trybu życia na bardziej aktywny.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

By uzyskać najlepszy - czyli skuteczną redukcję cellulitu- trzeba połączyć wszystkie dostępne metody, oczywiście w granicach umiarkowanego rozsądku i zmienić swoją dietę,

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Nie trzeba uciekać się od razu do drastycznych metod.. Ćwiczenia i odpowiednie żywienie mogą zdziałać cuda!

9.04.2013 przez Katarzyna - Student: inżynier biomedyk
obalam

najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest dobrze zbilansowana dieta i przede wszystkim ćwiczenia fizyczne. Równie dobrze działają masaże, peelingi, robione w domu.