Jedzenie sushi grozi mocnymi bólami brzucha

Sama bardzo lubię sushi, ale nie mogę za nic przekonać mojego chłopaka do jego jedzenia, bo uważa że jedzenie go może mu zaszkodzić, bo jego znajomy miał po nim mocne bóle brzucha. Czy naprawdę jedzenie sushi może być groźne?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (10)

1.01.2016 przez Agata Rogalska - Inny: wolny zawód
obalam

Zdecydowanie obalam ten mit. Jestem wielka fanka sushi i nigdy nie miałam problemów z bólem brzucha. Wielu dietetyków poleca jedzenie ryb, które są nie tylko zdrowe ale i bardzo smaczne. Warto przyjrzeć się diecie Japończyków, żyją długą między innymi ze względu na zdrową dietę.

7.01.2016 przez Justyna Olszewska - Inny: nauczycielka
potwierdzam

Przecież to surowa ryba ! Źle przyrządzona może zaszkodzić i wywołać silne bóle brzucha.

13.01.2016 przez Bel Paese - w domu
obalam

Może powinnaś zrobić domowe sushi, na przykład bez ryby. Pokazać chłopakowi jak to się robi i że jest to bezpieczne i smaczne ;) Zresztą powinien sam spróbować, a nie wypowiadać się przed jedzeniem prawda? A jak się tak bardzo boi może warto mieć w zapasie leki rozkurczowe dla niego. Tak na wszelki wypadek :)

13.01.2016 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

jeżeli jest zrobione ze starej ryby może wywołać ból brzucha

19.01.2016 przez Maja Pardyka - społecznik
obalam

Można sushi nie lubić, ale nie słyszałem, żeby jedzenie ryb wywoływało bóle brzucha. Zresztą jak o tym może wypowiadać się ktoś na podstawie czyiś doświadczeń. Sam nie próbując tego typu dania. Tak, czy siak, jak polecam, bo uwielbiam :)

26.01.2016 przez Sebastian Mączyński - Student: Student
obalam

odpowiednio przyrządzone sushi ze zdrowej i świeżej ryby nie powinno powodować bólów brzucha. Już bardziej sosy serwowane do sushi mogą przyczynić się do takich bólów

27.01.2016 przez Monika Grabka - Inny: Mamuśka
obalam

sushi jest zdrowe - to w końcu ryba. Musi być ona jednak świeża

27.01.2016 przez Sabina Kowalczyk - inne
obalam

Uwielbiam sushi i jem je przynajmniej raz na miesiąc - nigdy nie miałam po nim żadnych problemów żołądkowych. Zresztą ryby zdrowe są i nie należy ich w jadłospisie ograniczać. Chyba, że ktoś ma indywidualne obostrzenia w tym temacie.

27.01.2016 przez Klaudia Piróg - studentka
obalam

O, na pewno nie! Sushi i inne ryby nie są groźne dla żołądka. Mi by groziło tylko przejedzenie, bo nie mogę żyć bez sushi :)))

27.02.2016 przez fly - Inny: Rat.Med. nauczyciel, trener
potwierdzam

Przy wykorzystaniu np.miesa węgorza żle przygotowanego-w zbyt niskiej tmperaturze może się skończyć jeszcze gorzej niż tylko ból brzucha.

Przy wykorzystaniu natomiast mięsa dorsza szczególnie bałtyckiego, czerniaka,które było niodpowiednio przygotowane można się zarazić larwą nicieni z rodzaju Anisakis, podobnie jest zresztą z bałtycką trocią.