Jedzenie późną porą tuczy

Dość powszechnie spotykana opinia z którą nie mogę się zgodzić. Prowadzę tryb życia, w którym zdarza mi się często jeść wieczorami, a jakoś nie zauważyłem by moja waga wzrastała.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

13.01.2016 przez Marta Żarnowiecka - Pielęgniarka: Instrumentariuszka
obalam

Jedzenie późna porą nie tuczy, ale jedzenie wysokoenergetycznych posiłków na chwilę przed snem może sprzyjać powstawaniu nadwagi (między innymi przez spowolniony metabolizm o tej porze).

13.01.2016 przez Kuba Czarnota - Student: kierunek lekarski rok 1
obalam

Tuczy nadmiar kalorii. Nie jest istotne w jakich godzinach zostaną one przyjęte. Jeśli Twoje zapotrzebowanie wynosi X a będziesz jadł więcej niź X to utyjesz, nie ważne czy będziesz jadł wieczorem czy nie.

13.01.2016 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

późna pora dla każde jest to termin różny dla jednego późno to 18;00 a dla drugiego 02;00. Optymalny dstęp czasowy pomiędzy ostatnim posiłkiem a położeniem się spać winien wynosić od jednej do trzech godzin,

15.01.2016 przez Iwona O. - Inny: Nie tylko dbam o swoje zdrowie, ale też denerwują mnie mity, które narosły wokół zdrowia, medycyny i okolic. I chcę brać udział w ich obalaniu.
obalam

Tuczący jest nadmiar kalorii. Jeśli spożywasz znacznie więcej kalorii niż potrzebujesz i w dodatku prowadzisz siedzący tryb życia - wtedy tyjesz.