Ból brzucha w ciąży jest niebezpieczny

Chce się dowiedzieć jak jest z bólami brzucha w ciąży. Czy zawsze są poważnym sygnałem czy wręcz przeciwnie – są niemal normalne i wliczone w rzeczy które się dzieją w organizmie jak jest się przy nadziei.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

13.01.2016 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Zdaniem specjalistów aż 90 proc. kobiet odczuwa bóle brzucha w pierwszym trymestrze ciąży. W większości przypadków jest to ból podobny do tego, który występuje przy miesiączkowaniu.

27.01.2016 przez Monika Grabka - Inny: Mamuśka
potwierdzam

ciąża to stan, w którym takie rzeczy należy kontrolować. Jeśli ból występuje często, regularnie to warto skonsultować się z lekarzem

27.01.2016 przez Bel Paese - w domu
obalam

Na pewno jak zaboli trzeba się zgłosić do lekarza. Nie zawsze bywa jednak niebezpieczny, w tym sensie, że stanowi zagrożenie dla ciąży. Bywa, że daną kobietę boli od czasu do czasu i przez to musi się oszczędzać.

27.01.2016 przez Klaudia Piróg - studentka
obalam

Byłam wczoraj u przyjaciółki, która narzeka na bóle brzucha w ciąży. Jest teraz w 6 miesiącu i jak miała w pierwszym trymestrze, tak i ma teraz. Lekarz powiedział, że po prostu tak ma. W związku z tym musi dużo leżeć i się nie forsować. Każdy przypadek jest jednak indywidualny i trzeba zasięgnąć rady swojego ginekologa.

29.01.2016 przez Piotr Ulica - Inny: szlachta nie pracuje
obalam

Moja żona miała bóle podbrzusza przez cały I trymestr. Mówiła że są tak silne jak przy miesiączce. Podobno potem jak się często powtarzają mogą być objawem niepożadanym ale to jak ze wszystkim powinien to zobaczyć lekazr