Chipsy powodują pryszcze.

Prawda czy wymysł mam?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (13)

21.10.2012 przez Iza - Student: student
obalam

ostatnio słyszałam w TV że naukowcy zbadali ten fakt i chipsy nie mają większego wpływu na trądzik

22.10.2012 przez Agnieszka Wintrowicz - Student medycyny: :)
potwierdzam

Chipsy jako produkt o wysokim indeksie glikemiczym (zawierąjący dużo cukrów prostych) powodują zwiększoną skłonność do trądziku oraz zaostrzają jego przebieg. Produkty o wysokim indeksie glikemicznym powodują większy wyrzut insuliny, która obok innych hormonów bierze udział w patogenezie trądziku. Oczywiście chipsy nie powodują bezpośrednio wyskakiwania pryszczy i nie każdy kto zje chipsy, następnego dnia będzie miał zaostrzenie trądziku.

23.10.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Choć wiele osób twierdzi, iż trądzik nasila się po pewnych produktach żywnościowych, nikt na świecie tego nie udowodnił. Przeprowadzone badania nie wykazały, iż jedzenie czekolady, orzeszków, pizzy, chipsów, tłustych potraw czy picie mleka ma jakikolwiek związek z powstawaniem trądziku.

8.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Dieta w bardzo istotny sposób wpływa na kondycję skóry. Istotne jest, aby dostarczała wszystkich niezbędnych do jej funkcjonowania składników odżywczych. Jednocześnie jednak warto wykluczyć z niej te produkty, które mogą pogorszyć jej stan. Dotyczy to szczególnie osób, które już mają problemy skórne, np. trądzik.

W takim menu mającym wspomóc zwalczanie wyprysków nie powinny znajdować się produkty ciężkostrawne. Wykluczyć zatem warto wszystkie dania tłuste i smażone. Dotyczy to przede wszystkim frytek, chipsów.

8.11.2012 przez Monika Ligęska - Inny: dietetyk
potwierdzam

Na kondycję skóry wpływ mają : pokarmy drażniące ( zawierające sól, pikantne przyprawy typu pieprz , papryka , ocet spirytusowy syntetyczny ), pokarmy zawierające syntetyczne barwniki , aromaty , konserwanty ( słodycze, napoje słodzone, gazowane, słone przekąski). Chipsy są obficie solone co wpływa na stan skóry. Zawierają ponadto syntetyczne dodatki działające niekorzystnie, oraz w zależności od smaku pikantne przyprawy. Na zły stan cery wpływają także pokarmy sporządzone na tłuszczach zwierzęcych , zwłaszcza wielokrotnie wykorzystywanych do smażenia (tu głównie produkty typu fast food).

27.11.2012 przez Kamila Machnik - Student medycyny: położnictwo
potwierdzam

Zawarte w nich substancje mogą powodować alergie i uczulenia, a w efekcie prawdziwą lawinę skórnych problemów.

28.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Potwierdzam mit. Po pierwsze, w chipsach znajduje sie duzo weglowodanow- po ich jedzeniu wzrasta poziom insuliny, ktora to powoduje pogorszenie sie tradziku w nie do konca poznanym mechanizmie. Nie ma z kolei dowodow na to, ze sol powoduje tradzik : http://en.wikipedia.org/wiki/Acne_vulgaris

11.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Jedzenie ciężkostrawnych potraw i smażonych mają bardzo wielki wpływ na wygląd skóry. Jeżeli jemy takie potrawy skóra staję się skóra a gruczoły łojowe wydzielają więcej łoju a co za tym idzie trądzik

21.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W takim menu mającym wspomóc zwalczanie wyprysków nie powinny znajdować się produkty ciężkostrawne. Wykluczyć zatem warto wszystkie dania tłuste i smażone. Dotyczy to przede wszystkim frytek, chipsów.

24.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

W menu mającym wspomóc zwalczanie wyprysków nie powinny znajdować się produkty ciężkostrawne. Wykluczyć zatem warto wszystkie dania tłuste i smażone. Dotyczy to przede wszystkim frytek i chipsów.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Dieta przeciwtrądzikowa to zdrowa dieta oparta na produktach, które nie są wzbogacane (uszlachetniane chemicznymi dodatkami), nie zawierają konserwantów czy sztucznych barwników. Czyli jednym słowem - nie chcesz mieć kłopotów cerą - unikaj wszelkiej "chemii"

29.08.2013 przez marlena - Student: kosmetyki
potwierdzam

a ja uważam, że chipsy mają wpływ na pryszcze. Tak jak słodycze. Jest to niezdrowe jedzenie, które tylko zaśmieca nasz organizm, a żeby nie mieć problemów z pryszczami należy organizm oczyścić. Mi pomógł pogromcapryszczy.pl , ale i tak z chipsów i słodyczy zrezygnowałam praktycznie całkowicie

23.01.2014 przez beata kwiatkowska - Student: marketing
potwierdzam

potwierdzam, u mnie to się niestety sprawdza, a szkoda bo bardzo lubię chipsy... :/ ale zdecydowałam się, że nie chcę z nich rezygnować i zaopatrzyłam się w dobry żel anty-pryszcze czyli jakoś można sobie radzić. Jak kogoś interesuje, znalazłam go na acnegone.pl