W przypadku kolki nerkowej pomagają środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Leczą one kolkę w 100%

No właśnie. Co się bierze przy kolce – przeciwbólowe czy rozkurczowe? Bo słyszałem że te pierwsze wcale nie pomagają.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

30.11.2015 przez Alina Szmigiel - Student: studentka chemii
obalam

W przypadku kolki nerkowej oprócz leków przeciwbólowych istotne jest podawanie leków rozkurczowych. "Przy napadzie kolki nerkowej należy sięgnąć po tabletki przeciwbólowe i rozkurczowe, które wspomogą wydalenie złogu, a do bolącej nerki przyłożyć poduszkę elektryczną lub termofor. Należy także starać się chodzić, aby umożliwić kamieniowi przemieszczanie się moczowodem w dół do pęcherza". Przede wszystkim bezwzględnie należy iść do lekarza.

3.12.2015 przez Edek W - Inny: nic ciekawego
obalam

Nieprawda. W leczeniu kolki wskazane są także leki rozkurczowe."Mocz wydalany podczas napadu kolki nerkowej może mieć kolor czerwony ze względu na obecność krwi. Jeżeli kamień moczowy, który spowodował napady kolki nerkowej jest niewielki (tzn. ma średnicę <5 mm), może dość szybko przesunąć się do pęcherza moczowego i ból trwa krótko (wystarczy raz lub dwa razy przyjąć leki przeciwbólowe i rozkurczowe). Większe kamienie moczowe dłużej przesuwają się przez moczowód lub go zatykają. Wtedy kolka nerkowa może trwać wiele dni i ostatecznie wymagać interwencji chirurgicznej przez urologa".

8.12.2015 przez Katarzyna Iwańska - Inny: Fryzjerka
obalam

Nie zgadzam się z tym w 100%, ponieważ w tej chorobie warto wspomóc się lekami rozkurczowymi. Działają w stanach skurczowych i delikatnie uśmierzają ból, co każdy zmagający się z kolką odczuje.

11.12.2015 przez Barbara - Inny: gospodyni domowa
potwierdzam

Tylko przeciwbólowe. To w końcu porządne leki i działają znacznie mocniej i szybciej niż rozkurczowe.

11.12.2015 przez Jędrzej Tarnawski - na swoim
obalam

Ja też polecam leki rozkurczowe, działają prosto na ból, a skutków ubocznych nie ma!

28.12.2015 przez Klaudia Piróg - studentka
obalam

Zdecydowanie leki rozkurczowe pomagają na kolkę. Są tez bezpieczne i działają bardzo szybko. Prosto na ból i bez skutków ubocznych!