Znieczulanie zęba nie musi boleć.

Mój wnuczek bardzo obawia się znieczulania, igły go przerażają i uważa, że to strasznie boli. Jak uważacie?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (3)

13.10.2014 przez Sebastian Chudziak - Student: Trening sportowy, żywienie ogólne, żywienie w sporcie, profilaktyka zdrowia
potwierdzam

Znieczulenie zęba może być kompletnie nieodczuwalne, jeśli przed wkłuciem igły zostanie zastosowane czasowe znieczulenie miejscowe w postaci maści lub zamrożenia. Przed podaniem właściwego znieczulenia należy powiedzieć stomatologowi, aby znieczulił w ten sposób miejsce do wkłucia igły.

10.11.2014 przez Mia Z - Medycyna
potwierdzam

Pan Sebastian ujął wszystko w komentarzu , od siebie mogę dodać jeszcze , że obecnie w gabinetach stomatologicznych możemy spotkać system "Wand" do wykonywania bezbolesnego znieczulenia.

28.10.2015 przez Dorota Stankowska - Lekarz: Lekarz stomatolog, wspólnie z mężem lek. stom. Przemysławem Stankowskim autorka poradnika "Bądź bystry u dentysty", prowadzą wspólnie prakt. stom. w Poznaniu, wykładowca Akademii Dawsona Polska
potwierdzam

Obecnie gabinety stomatologiczne (te najbardziej profesjonalne) oferują metody, które obalają tezę o bolesnym znieczuleniu. Przy leczeniu osoby z niskim progiem odporności na ból, dziecka, jak i każdego innego pacjenta – stomatolog może zastosować np. znieczulenie za pomocą komputera – wszystko odbywa się bez użycia tradycyjnej strzykawki, ale za pomocą niewielkiego aplikatora, który najpierw znieczula powierzchnię tkanek, a dopiero potem w już znieczulone tkanki wprowadza resztę płynu. Ta metoda jest bezbolesna i nie powoduje odrętwienia policzków, ust czy języka. Inną metodą na redukcję bólu przed planowanym leczeniem jest sedacja wziewna czyli zabiegi z użyciem podtlenku azotu. Podtlenek azotu zwany potocznie gazem rozweselającym uspokaja i wycisza pacjenta do tego stopnia, że ten może uciąć sobie drzemkę i obudzić się dopiero po wykonanym zabiegu.