Możliwym jest leczenie papierosami

Słyszałem, że istnieją przypadki leczenia papierosami (nikotyną) różnych przypadłości. Taki przypadek pojawił się w serialu Dr House.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

20.10.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Możliwe jest leczenie nikotyną, ale na pewno nie papierosami. Nikotyna powoduje zwiększone wydzielanie dopaminy, serotoniny oraz noradrenaliny. Natomiast palenie papierosów przynosi więcej szkody niż pozytku ze względu na substancje smoliste.

21.10.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

papierosy to tysiące subt. toksycznych nie tylko nikotyna. Dr. House to ściema

24.10.2012 przez Sebastian - Student medycyny: UM Lublin
obalam

Papierosy nie maja korzystnego wpływu na zdrowie, a wręcz powoduje wiele chorób, to że znajduje sie w nich substancja która moze wykazywac własciwosci lecznicze nie oznacze ze nalezy je palic, sa leki które zawieraja ta substancje, bez pozostałych szkodliwych substancji znajdujacych sie w papierosach

2.11.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Aby dana substancja została dopuszczona do leczenia musi przejść proces rejestracji. Papierosy mimo, że może mają pozytywny wpływ na niektóre schorzenia to ich działania uboczne dyskwalifikują je jako produkt leczniczy.

14.11.2012 przez Maciej - Student medycyny: student medycyny
potwierdzam

Potencjalnie korzystny wpływ palenia papierosów jest w dalszym ciągu częstym tematem badań naukowych na temat wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Póki co doniesienia są sprzeczne, ale coraz częściej mówi się, że przebieg u osób palących jest nieco łagodniejszy niż u nie-palących. Mimo to należy pamiętać, że istnieją także prace dowodzące, że palenie papierosów wiąże się z większą zachorowalnością na CU i że ryzyko choroby nowotworowej w wyniki palenia znacznie przekracza potencjalną poprawę przebiegu CU.

23.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Jedyną chorobą, w której notuje się pozytywny wpływ palenia papierosów jest wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

źródło: patologia znaczy słowo o chorobie W. Domagała

24.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Palenie papierosów ma zbyt wiele negatywnego wpływu na liczne układy organizmu człowieka, aby mogło mieć zastosowanie jako terapia.

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Dym z „niebiańskich papierosów” wdmuchiwany do ust, nosa i uszu. Dym, który według zapewnień lekarzy z kliniki Griya Balur w Dżakarcie, pomaga w walce z nowotworami, rozedmą i autyzmem. Szarlataneria medyczna? Można tak powiedzieć, gdyby nie to, że w ciągu ostatnich 10 lat leczeniu w „papierosowej” klinice poddało się 60 tysięcy osób – zauważa „Rzeczpospolita”.