ocet jabłkowy - cudowny lek na wszystko

czy to prawda, że ocet jabłkowy jest taki dobry i nie ma absolutnie żadnych skutków ubocznych,można go pić i cieszyć się zdrowiem, urodą, figurą? cudowny lek na wszytko czy kolejny mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (2)

30.06.2014 przez Adam Oldfart - Inny: Farmaceuta
obalam

Istnieje nicień - węgorek octowy, który wręcz ubóstwia nurzanie się w occie. Nie zauważyłem, aby był szczególnie powabny... Osobiście nie widzę niczego zdrowego w piciu kwasu, ale różne są zboczenia.

4.04.2015 przez Patryk Kłopocki - Inny: dyplomowany kucharz małej gastr./specjalizacja zawodowa: żywienie zbiorowe konsumentów
obalam

Ocet jabłkowy jest idealny dla osób, kiedy są na diecie odchudzającej, gdyż wspomaga odchudzanie, ale nie można nazwać lekiem na wszystko - błędne określenie. Ocet jabłkowy pomoże schudnąć, o ile jest odpowiednio zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Ważne, aby z octem jabłkowym uważać, gdyż można zakwasić organizm, dlatego ważne, by dobierać produkty w równowadze zasadowo-kwasowej. Dobrą zaletą octu jabłkowego jest szybsze spalanie tłuszczu oraz przyspiesza przemianę materii, więc używajmy go w ograniczonych ilościach.