Uprawianie seksu przez mężczyzn przed zawodami/meczem powoduje osiąganie gorszych wyników sportowych.

prawda to czy mit? a może ktoś ma jakieś osobiste obserwacje?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

7.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

To jest sprawa indywidualna. Jednemu to pomoże, a drugiemu coś nie wyjdzie, nie rozładuje emocji i następnego dnia będzie miał problem z głową, będzie go to gryzło. Albo, gdy randka przeciągnie się do późnej nocy, do tego dojdzie jeszcze alkohol, wtedy taki na pewno nie będzie w dobrej formie następnego dnia.

16.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Mit o tym, że seks wyczerpuje i niszczy, utrzymuje się od wielu lat. Wspierało go przekonanie, że absty­nencja seksualna rodzi frustrację i agresję, którą można wyładować na przykład na boisku sportowym. Jeszcze dziś słyszy się opinię o seksie rzekomo osłabia­jącym siły sportowców. Nie znam jednak żadnego dania naukowego przeprowadzonego na sportowcac które potwierdzałoby tę teorię. Jako urolog leczący z równo amatorów, jak i zawodowych sportowców ni spotkałem żadnego zawodnika (mężczyzny czy kobi ty), który uważałby, że przed zawodami należy unik seksu. Odwrotnie: popularny jest raczej pogląd, że sa tysfakcjonujący seks wieczorem przed zawodami jes dla sportowca korzystny - to najlepszy naturalny środek nasenny!

17.11.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Uważam, ze nie można do końca obalić czy potwierdzić tego mitu, ale jeśli już, to skłaniałabym się ku obaleniu.. To nie seks źle wpływa na grę zawodnika. Jeśli do romantycznej nocy wypiją parę "głębszych", to to może być jednym z czynników. Alkohol bowiem wpływa na katabolizm białek, do tego należy doliczyć umiejętności gracza. Jedyne co mnie zastanawia, to to, czy faktycznie zawodnik po współżyciu przestaje mieć w sobie "agresję i wolę walki"...

11.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
riposta

Mit jest źle sformowany. Moim zdaniem polega to na tym, że jeżeli np 1h przed zawodami będziemy uprawiać sex to będziemy bardziej zmęczeni na meczu/ zawodach. chodzi o to, że jak się nie uprawia sexu mamy więcej testosteronu w sobie a co za tym idzie większa agresywność w mecuz itd

24.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

To zależy w jaki sposób się go uprawia, kiedy i ile czasu ma się po nim na odpoczynek. Bo jeśli dany sportowiec poświęca na niego całą noc, to wiadomo, że następnego dnia nie będzie miał siły. I tak naprawdę, bardziej niż seks, dokuczać będzie mu brak snu.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Dane na ten temat nie są jednoznaczne. Niektórzy trenerzy i sportowcy propagują współżycie przed zawodami, inni natomiast się kategorycznie wzbraniali (Muhammad Ali). Sądzę, że jest to kwestią indywidualną, zależy od intesywności, lecz większość badań przekonuje o przydatności/braku wpływu współżycia na wyniki.