Plastry oczyszczjące na stopy oczyszczaja organizm z toksyn

Tak nas zapewniają producenci. Chodzi o plastry naklejane na noc, które następnego dnia są aż czarne od substancji toksycznych usuniętych z organizmu.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

20.10.2012 przez Damian Głogowski - Patron portalu: magister inżynier
obalam

Według podanego artykułu jest to oszustwo.

20.10.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Kolejny mit, żeby tylko wyciągnąć pieniądze. Zanalizujmy skład np. plastry aikido składają się z octu eukaliptusowego, bambusowego oraz turmalinu. Turmalin działa kojąco, uspokaja nerwy, ale nie wyciąga żadnych toksyn czy wolnych rodników z organizmu. Ocet eukaliptusowy ma właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, ocet bambusowy ma właściwości usuwania toksyn z organizmu, ale nie jestem w stanie znaleźć żadnej pracy na ten temat. Jestem sceptycznie nastawiona do tego typu rzeczy...

21.10.2012 przez Natalia Kalamon - Inny: Uczeń liceum (biol-chem) , interesuję się medycyną.
obalam

Nie jest to prawdą , a istnieje genialny dowód na to w postaci testu przeprowadzonego przez Adbustera. Link niżej ;) Więcej nie trzeba tłumaczyć.

21.10.2012 przez Anna Zielińska - Inny: Archeolog
obalam

Te plastry służą tylko oczyszczaniu organizmu z pieniędzmi. Barwią się na czarno nie od toksyn, tylko od wilgoci wydzielającej się z ciała. Ten sam efekt uzyskasz polewając plaster wodą.

22.10.2012 przez Ewa Krawczyk - Inny: biolożka
obalam

Podobnego rodzaju oczyszczanie czy detoksykacja organizmu to zdecydowanie oszustwo i wyciąganie pieniędzy. Ale brzmi zabawnie, patrz link oraz komentarze pod nim.

22.10.2012 przez Kamil Mesjasz - Student: Biolog
obalam

Najsmieszniejsze jest to ze zaden z altmendowcow nie potrafi konkretnie okreslic czym sa te mityczne toksyny. Niby sa wszedzie, wymyslone grzyby, robaki, pierwotniaki i bakterie je wytwarzaja, biegaja nam po calym ciele odpowiedzialne za kazda chorobe jaka mozna sobie wyobrazic. Ale jesli sie spytac co to za toksyny, jak dzialaja itd szczegolowe pytania, to oczywiscie nic nei wiadomo. Nikt tez ich nie wykryl zadnymi nowymi technikami analizy, za to swietnie pozbywa sie ich plastrem czy elektrodami w rekach. Ewidentna bzdura, szarlataneria i bogacenie sie na ludzkiej niesiadomosci czy latwowiernosci.

7.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Nie ma biologicznie możliwości by toksyny zostały w tajemniczy i niewyjaśniony sposób wyssane przy użyciu takiego plastra.

Stosuje się opatrunki próżniowe do zmian ropnych ale działają one tworząc podciśnienie. Film przedstawia, że firmy produkujące te plastry nie są w stanie przedstawić naukowych dowodów, że działają.

16.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Czy faktycznie usuwają toksyny?

Ponadto laboratoryjna analiza plastrów używanych przez ośmiu ochotników nie wykazała, że usunęły one toksyny z ich organizmów (badania obejmowały metale ciężkie oraz popularne rozpuszczalniki).

Dziennikarka radiowa z Kalifornii przeprowadziła podobny eksperyment. Przekazała do analizy laboratoryjnej plastry, których używał jej mąż. Po przebadaniu okazało się, że nie usunęły z organizmu mężczyzny żadnych toksyn.

11.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Proszę oglądnąć link. Plastry robią się czarne pod wpływem wilgoci czyli naszego potu. A co za tym idzie plastry zawsze będą czarne

24.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Laboratoryjna analiza plastrów używanych przez ośmiu ochotników nie wykazała, że usunęły one toksyny z ich organizmów (badania obejmowały metale ciężkie oraz popularne rozpuszczalniki).

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Czy więc plastry są bezwartościowe? Powiem tak: możliwe, że ich stosowanie wpływa korzystnie na skórę stóp, możliwe że pochłaniają nadmiar potu, działają miejscowo rozgrzewająco i nawet poprawiają samopoczucie. Niestety jeśli ktoś kupuje je w nadziei na „oczyszczenie” organizmu z toksyn powinien mieć na uwadze, że wszystkie znaki na niebie i ziemi każdą wątpić w moc tych wynalazków. Brak literatury naukowej, która choćby pośrednio sugerowałaby, że oblepianie sobie stóp przynosi nawet ułamek przypisywanych temu zabiegowi właściwości również niech będzie argumentem na niekorzyść.