Mleczny" nałóg,"Mleko cichy morderca

Żołądek dorosłego człowieka nie jest w stanie strawić mleka pasteryzowanego,"Żaden żyjący na wolności ssak na świecie (oprócz człowieka), będąc dorosłym osobnikiem nie spożywa mleka Mleko krowie przeznaczone jest dla dużego zwierzęcia posiadającego dużą masę kostną, obdarzonego czterema żołądkami pasteryzowane mleko "zupą bakteryjną", ponieważ ciała zabitych w czasie pasteryzacji bakterii pozostają przecież nadal w mleku. Stanowią one duże zagrożenie, ponieważ są świetną pożywką dla innych szkodliwych bakterii, które mogą wtedy bardzo szybko się mnożyć. Ponadto produktem rozkładu martwych już bakterii są substancje toksyczne mogące wywołać dolegliwości chorobowe, jeżeli ich stężenie będzie odpowiednio wysokie że ogrzewane białko ma silne właściwości rakotwórcze i mutagenne (zmieniające kod genetyczny), a niektóre związki wyizolowane z ogrzewanego białka podane zwierzętom wywoływały u nich raka. Cukier mleczny i tłuszcz również ulegają zmianom pod wpływem ogrzewania i również mogą przekształcić się w substancje rakotwórcze i mutagenne.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (2)

4.03.2014 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

. Jednak wapń jest usuwany z naszych kości i wbudowywany na nowo przez całe życie. Dzieje się tak pod wpływem hormonów: parathormonu i kalcytoniny. W okresie menopauzy stężenie hormonów ulega zachwianiu, dlatego ważne jest wysokie spożycie wapnia pochodzącego z mleka i napojów mlecznych.

3.05.2015 przez Patryk Kłopocki - Inny: dyplomowany kucharz małej gastr./specjalizacja zawodowa: żywienie zbiorowe konsumentów
obalam

Mleko pasteryzowane czy też sterylizowane jest konieczne w celu wyniszczenia bakterii, jakie zawiera surowe mleko. Mleko jest bardzo zdrowe, lecz nie dla każdego, gdyż niektórzy nie tolerują laktozy lub są uczuleni na białka mleka. Mleko zawiera dużo witamin i składników mineralnych. Osoby, które nie mogą pić mleka, powinni zamienić na inne produkty nabiałowe o dużej zawartości wapnia. Jest taki cytat: "lekarstwo dla jednego może być trucizną dla innego". Jeżeli ktoś nie może pić mleka przyczyn zdrowotnych to nie oznacza, że w ogóle jest trucizną i jest niezdrowe.

Wszelkie organizacje i instytucje, które zajmują się zdrowym odżywaniem, zalecają pić mleko.

Picie mleka również zaleca znany specjalista ds. żywienia Pani prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska.

Nie rozumiem, dlaczego wszystko musi być trucizną, bo ktoś nie może pić. To samo dotyczy glutenu, jeden może a drugi nie może spożywać produktów z glutenem.

Mleko jest doskonałym produktem spożywczym, ja bynajmniej piję i dobrze się czuję.

Co do twierdzenia, że mleko jest rakotwórcze, nie ma dowodów naukowych, aby mleko miało wpływ na rozwój nowotworów, gdyż białka nie mają wpływu na rozwój chorób nowotworowych. Czytałem dużo portali, gdzie twierdzi się, że picie mleka powoduje choroby nowotworowe i po prostu mnie bawią te dziwne twierdzenia, które nie zostały potwierdzono dokładnie naukowo. Internet jest głównym źródłem nierzetelnych informacji na różnych portalach, bo każdy może byle co napisać.