Hipnoza może znosić ból i może zastąpić leki przeciwbólowe

dawno temu natknęłam się na taka informację, jednak nigdy nie widziałam czegoś podobnego w praktyce

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

22.10.2012 przez Jakub_Mikus - Inny: Hipnotyzer Hipnoterapeuta
potwierdzam

Można i jest to bardzo szybka procedura, u kogoś kto bardzo dobrze opanował hipnozę, to pełne znieczulenie można osiągnąć w 2 minuty, zakładając że pacjent współpracuje. I z doświadczenia wiem ze jest to proste do zrobienia. Zależy to od biegłości operatora hipnotycznego w posługiwaniu się hipnozą.

Żródło ISBN-10: 0930298047 Dave Elman Hypnotherapy

Gdzie można wykorzystać hipnozę

Znieczulenia do operacji, porodu, w zabiegach dentystycznych, zastosowania można mnożyć.

Tak naprawdę to jak dobra będziesz w posługiwaniu się hipnozą jeżeli będziesz chciała się jej nauczyć zależy od osób od których będziesz się uczyła. Wielu trenerów uczy tak miernych technik, że nie będziesz mogla używać hipnozy jako lekarz, bo będzie to zajmowało ci za dużo czasu. Są też trenerzy którzy nauczą cie wykorzystać hipnozę nawet w ciągu wizyty która trwa 5 minut.

Wiele książek medycznych powie ci również że nie każdego da się wprowadzić w hipnozę. Takie książki często są pisane przez osoby które nie znają technik by pracować z ludźmi których oni uważają za " nie do zahipnotyzowania "

Dołączone wideo:
5.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Jest wiele badań naukowych, które potwierdzają przeciwbólowe działanie hipnozy, głównie jeśli chodzi o bóle przewlekłe, neuropatyczne.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19216212

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19708804

17.11.2012 przez David Małecki - Student medycyny: CM UMK
potwierdzam

W niektórych krajach nauka hipnozy jest elementem specjalizacji z anesty czy chiry (np. w Australii). Użyteczność hipnozy czy technik medytacyjnych była wielokrotnie potwierdzana w różnych badaniach. Niekiedy stosuje się jeszcze bardziej wymyślne techniki jak akupunktura w ramach znieczulenia (prof. Kazimierz Kobus przy okazji jakiejś tam konferencji fajnie opowiadał o swoich doświadczeniach z Chin z tymże związanych).

18.11.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Sugestia podana pacjentowi przy pomocy psychotechniki, jaką jest hipnoza, jest w stanie odwrócić uwagę pacjenta od bólu. Jest to dowód na nierozłączność psychiki i fizyczności człowieka.

18.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
potwierdzam

Hipnoza moze znosic na pewno bole tzw. fantomowe, czyli po amputacji kończyn, ale inne również

20.11.2012 przez Małgorzata Górska - Inny: bibliotekarz
potwierdzam

W pewnym sensie jest to prawda. Siła sugestii może być tak duża, że cierpiąca osoba "oszukuje" mózg. Na krótko na pewno może to zadziałać

21.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Inne pole zastosowań hipnozy to walka z migrenami i naczyniowymi bólami głowy. Na 90 pacjentów poddanych podczas pięciu sesji hipnoterapii 38% z nich uzyskało pełne uwolnienie od bólu na okres, co najmniej 9 lat. W ostatnich latach opublikowano nadto szereg doniesień o hipnotycznym łagodzeniu cierpień u chorych na raka.

27.11.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Jedną z naturalnych metod radzenia sobie z bólem np. porodowym jest hipnoterapia, czyli leczenie hipnozą.

29.11.2012 przez Michał Węglarz - Inny: inny
potwierdzam

Każda sugestia ktorą mózg przyjmie moze spowodować pozytywny efekt a przy sugestii hipnotycznej takie działanie moze byc silniejsze

2.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Istnieją badania potwierdzające skuteczność tej metody. Ból jest to specyficzna dolegliwość, która się nasila, gdy skupiamy na niej swoją uwagę. Hipnoza jest w stanie przerzucić naszą uwagę z bólu na inną rzecz.

25.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
potwierdzam

Jako hipnoterapeuta z dwoma dyplomami z Hipnoterapii Klinicznej (Australia i USA). POTWIERDZAM! Z tym, że hipnoza nie jest panaceum na wszystko. Ale.. przy właściwych zastosowaniach działa CUDA!

Trzeba widzieć na własne oczy kobietę w czasie cesarskiego cięcia, beż żadnego znieczulenia, śpiewającą piosenki z dzieciństwa kiedy wyjmowane z macicy jest jej dziecko... albo dziecko na oparzeniówce, które ma uśmiech na twarzy przy zmianie opatrunku, BEZ żadnego środka farmakologicznego ... takich przykładów mógłbym podać bez liku .... ale.. co na to MedLine ?? :-)))))))))

Tam tego pewnie nie będzie, a jak młodzi lekarze mają w zwyczaju często podchodzić do zjawiska ? " Nie znaleźliśmy tego nawet w MedLine!" A to wcale nie znaczy, że tego nie ma ! :-))))))))))))