Soja przyczyną niepłodności u mężczyzn.

Czy zgadzacie się z poglądem, że obecne w soi fitoestrogeny, mogą obniżać płodność u mężczyzn.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

17.11.2013 przez Jacek Kowalski - Inny: Żywienie, fizjologia, neurobiologia, rekreacja ruchowa, wpływ środkowiska na człowieka
potwierdzam

Związki zawarte w soi mimo stwierdzonych pozytywnej aktywności, mają również negatywne cechy,np. działanie estrogenne. Genisteina uważana jest również za jeden z obesogenów (ma wpływ na powstawanie otyłości). Należy też mieć na uwadzę, że znaczna część produktów sojowych jest modyfikowana genetycznie badź pochodzi z takowych ziaren. Soja jest też dość obfita w związki antyodżywcze.

26.12.2013 przez Paweł K - Student medycyny: student medycyny
potwierdzam

Jako że produkty sojowe często w swym składzie zawierają estrogeny, mogą być przyczyną feminizacji mężczyzn co przejawia się poprzez ginekomastię, osłabienie popędu, a w skrajnych przypadkach nawet niepłodność.

4.03.2014 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Zaleca się zmniejszyć spożycie węglowodanów i tłuszczów, a zamiast tego stosować dobrze zrównoważoną dietę bogatą w witaminy i białka.

Bogatym źródłem białka zwierzęcego są produkty mleczne (o niskiej zawartości tłuszczu, np. twaróg), mięsa, ryby i jaja.

Ziarna zbóż, fasola, soja, rośliny strączkowe takie jak groch, soczewica oraz warzywa są cennym źródłem roślinnego białka.

Owoce i warzywa są bogate w witaminy

1.08.2015 przez Patryk Kłopocki - Inny: dyplomowany kucharz małej gastr./specjalizacja zawodowa: żywienie zbiorowe konsumentów
obalam

Aby soja miała wpływ na niepłodność mężczyzn, należało by zjeść ogromne ilości soi, aby miała jakikolwiek wpływ na nasienie mężczyzn. Zaleca się spożywać ok. 50 g soi. Taka ilość nie powoduje jakiejkolwiek pływ na płodność. Dieta w głównej mierze ma wpływ na jakość nasienia mężczyzn oraz tryb życia.