Twaróg jest małowartoścuiowym źródłem białka, a nawet jest szkodliwy.

"Kazeinian wapnia jest białkiem potrzebnym cielakowi, żeby rosły mu kopyta i rogi. Człowiek ma inny układ trawienia i może mieć poważne problemy z trawieniem kazeiny. Co więcej kazeina służy do wyrobu kleju. Mówi się, że w organizmie, niestrawiona kazeina oblepia wszystko, co napotka na swojej drodze, tworzy kamienie i niszczy stawy" "...kazeina dodatkowo poprzez to, że się nie trawi niejako wypłukuje wapń, a sam wapń z twarogu jest słabo przyswajalny." "Twaróg powoduje gromadzenie wody i śluzu w organizmie (sprzyja powstawaniu śluzu międzykomórkowego)" "niektórzy przez produkty mleczne mają problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej, mimo zbilansowanej diety i odpowiedniej aktywności fizycznej. U takich osób przeważnie widać wyraźną poprawę po 3-4 tygodniach od odstawienia tych produktów."

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (2)

14.12.2013 przez Michalina Makowska - Student: chemik zafascynowany zywieniem
potwierdzam

Kazeina wystepuje we wszystkich produktach mlecznych. Rowniez w twarogu. Produkty pochodzenia zwierzecego posiadaja zbyt duzo protein i tluszczow niz jest nam potrzeba do funkcjonowania. Np. serek wiejski ma ok. 73% kalorii pochodzacych z protein a do zycia potrzeba nam miedzy 5-10%.

Spozywanie kazeiny/produktow mlecznych zostalo polaczone z:

Rakiem, Cukrzyca pierwszego i drugiego typu, Chorobami autoimmunologicznymi (cukrzyca I, artretyzm, Stwardnienie rozsiane), Chorobami serca i otyloscia, kamica nerkowa i osteoporoza.

W ksiazce "The China Study" T.C. Campbell, lub filmie Forks over Knives, lub prezentacji TED dostepnej na youtube, dyskutuje o tym jak ilosc Kazeiny w naszej diecie wlacza i wylacza wzrost komorek rakowych.

3.05.2015 przez Patryk Kłopocki - Inny: dyplomowany kucharz małej gastr./specjalizacja zawodowa: żywienie zbiorowe konsumentów
obalam

Twaróg biały jest głównym źródłem wapnia, gdzie powinno występować 1-2 x dziennie wg piramidy zdrowego odżywiania. Niedobór wapnia jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia, który powoduje osteoporozę. Nie WOLNO rezygnować z diety produktów mlecznych i nabiałowych i najwyższy czas, aby przestać pisać, że mleko szkodliwe, sery szkodliwe itd.