Łokieć tenisisty to choroba zawodowa.

Dotyka niektóre grupy zawodowe. Prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

3.10.2013 przez Grzegorz Zaborowski - Inny: Fizjoterapeuta
obalam

Łokieć tenisisty to choroba zawodowa informatyków i wszystkich innych osób pracujących przy komputerze. Tenisiści (sportowcy) to ok 3-5 % osób cierpiących na to schorzenie. Przyczyną jest zwykle częste zginanie nadgarstka ( jak w przypadku pracy z myszką komputerową) gdzie prostowniki nadgarstka są cały czas napięte i wywołują przeciążenie swojego proksymalnego przyczepu. Wtedy wystarczy niewielkie dodatkowe przeciążenie żeby wywołać objawy tzw. łokcia tenisisty

5.10.2013 przez Anna Zielińska - Inny: Archeolog
potwierdzam

Niektóre zawody faktycznie są bardziej narażone na tzw. łokieć tenisisty, czyli zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej. O ile tenisiści przy odpowiednim treningu ryzyko zapadnięcia na to cudo minimalizują, to już np. archeolodzy cierpią na to znacznie częściej. Badań częstotliwości zapadnięcia archeologów na tę przypadłość brak. Opieram się na prywatnych spostrzeżeniach dokonanych w środowisku.

14.12.2013 przez Robert Foryś - Lekarz: Specjalista medycyny ratunkowej
obalam

Za chorobę zawodową uznaje się tylko taką, która jest wpisana na ministerialną listę.

4.03.2014 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Do choroby predysponują również czynności takie jak noszenie ciężkich przedmiotów przy wyprostowanych łokciach, wykonywanie ruchów podobnych jak przy wyrywaniu chwastów lub depilacji.