Seks oralny leczy poranne mdłości

Wyczytałem dzisiaj że podobno sperma partnera działa jak tarcza ochronna dla organizmu ciężarnej kobiety. Immunosupresyjnie zdusza reakcje wymiotne u kobiety.

Próby weryfikacji mitu (9)

17.09.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Sorki ale większej bzdury nie słyszałem. Owszem sperma działa pozytywnie na ciało kobiety, są plemniki które zabezpieczają kobietę przed zajściem w ciążę z obcym partnerem ale nie ufał bym im za bardzo, ale żeby miały wpływ na poranne mdłości to dla mnie bzdura

2.10.2012 przez Anna Kowalska
obalam

Moim zdaniem to taki sam "pewnik" jak ten,który twierdzi o zbawiennym wpływie spermy męża na ból gardła u jego żony.Jestem w 120% pewno iż pomysłodawcą jest jakiś mężczyzna.Panowie!Jeśli wasze żony/partnerki nie aprobuję tego sposobu uprawiania miłości to postarajcie się to uszanować albo przekonać je w bardziej wiarygodny sposób.

22.10.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Wymioty powstają w wyniku pobudzenia ośrodka wymiotnego w rdzeniu przedłużonym lub sfery chemoreceptorowej na dnie komory IV. Mechanizmy immunologiczne nie mają tutaj znaczenia.

Sperma nie zawiera wg aktualniej wiedzy medycznej substancji przeciwwymiotnych.

źródło: definicja wymiotów -> Choroby wewnętrzne A.Szczeklik

24.10.2012 przez Sebastian - Student medycyny: UM Lublin
obalam

Nie pomaga na mdłości jendak zawiera potrzebne składniki odżywcze np cynk, ktory ma dobroczynne działania na funkcjonowanie organizmy człowieka

29.10.2012 przez Agnieszka Białowicz - Patron portalu: fan
riposta

Kontynuując powyższą teorię, kobiety bardziej wystawione na działanie spermy swojego partnera mogą czuć mniejsze dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Gallup sugeruje więc, że nieużywanie prezerwatyw, częste kontakty z jednym partnerem oraz seks oralny działają na organizm przyszłej matki jak tarcza ochronna - immunosupresyjnie zduszając reakcje własnego organizmu. Jeśli kobieta zajdzie ponownie w ciążę, z tym samym partnerem, to oczekuje się, że mdłości będą znacznie mniejsze, bo ciało do tego DNA jest już niejako przyzwyczajone.

Nie pozostaje więc nic innego niż zachęcić przyszłych rodziców do energicznej wymiany płynów – wszystko wszak dla dobra dziecka!

Dołączony obrazek:
30.10.2012 przez Paweł Kwiatkowski - Inny: pracownik administracyjny
obalam

Choć niektórzy wierzą w zbawienne działanie spermy na odruchy wymiotne to nie ma w składzie spermy żadnych substancji, które mogą działać przeciw wymiotnie. Co do ludzi wierzących w ten mit polecam artykuł z linku zawierający przemyślenia Dr Gordon Gallup

12.11.2012 przez Kamila Zyzak - Lekarz: pediatra
obalam

W spermie nie ma żadnych substancji, które maja działanie przeciwwymiotne. Ponadto nie wyobrazam sobie, że jakakolwiek kobieta której dokuczaja mdłości, miałaby ochotę na seks, tym bardziej oralny

14.11.2012 przez Katarzyna Andrzejewska - Student medycyny: studentka V roku
obalam

nie leczy, ani nie łagodzi. Wprost przeciwnie- może stać się przyczyną wymiotów poprzez podrrażnienie tylnej ściany gardła;-)

22.11.2012 przez Kamila Machnik - Student medycyny: położnictwo
obalam

"Czy rzeczywiście sperma może mieć taki zbawienny wpływ? No, cóż. Według wcześniejszych badań, przeprowadzonych przez naukowców z National Center for Biotechnology Information, istnieje związek między seksem oralnym a mniejszym ryzykiem wystąpienia stanu przedrzucawkowego - schorzenia kobiet w ciąży, które charakteryzuje się wysokim ciśnieniem i dużą zawartością białka w moczu"

23.11.2012 przez Krzysztof Łabuzek - Lekarz: Dr hab. n. med.
obalam

Przemyślenia doktora Gordona G. Gallupa Juniora pozostają póki co tylko w sferze domniemań. Obecnie brak klinicznych badań obserwacyjnych, retrospektywnych. Nie toczy się również aktualnie żadne badanie prospektywne w tej dziedzinie. Ale jako farmakolog kliniczny, który zaprojektował w swoim krótkim życiu trochę badań na ludziach uprzejmie apeluję, że gdyby nasi Szanowni Pogromcy zdecydowali się na stworzenie odpowiednio licznej grupy badanej i kontrolnej, to proszę do mnie pisać, chętnie pomogę w realizacji projektu (nie tylko intelektualnie).

PS: Warto przejrzeć w PubMed’zie publikacje Doktora Gordona G. Gallupa Juniora. Niektóre są całkiem fajne. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=Gallup%20GG%20Jr%5BAuthor%5D&cauthor=true&cauthor_uid=22319494