Marihuana posiada właściwości pomocne w leczeniu raka

Palenie marihuany podczas chorób nowotworowych posiada bowiem właściwości które moga pomóc podczas terapii.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (14)

19.10.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Przede wszystkim działa p. bólowo. W USA stosuję się to jako lek p. bólowy gdy nie pomagają opiaty. Jest b. dobrym lekarstwem przeciwko glejaka mózgu

26.10.2012 przez Agnieszka Kaczmarek
potwierdzam

Marihuana z raka nie wyleczy, ale uśmierza ból i dzięki temu pacjent lepiej znosi leczenie.

27.10.2012 przez Sylwia Mąkosa - pasjonat medycyny
potwierdzam

Na pewno pomaga w dolegliwościach bólowych. Marihuanę stosuję się również przy RZS. Oglądałam program w tv kiedyś na ten temat i lekarze wypisują receptę na marihuanę i chory dzięki temu ma pewność co kupuje.

27.10.2012 przez Bogumiła Sadokierska - Inny: nauczyciel
potwierdzam

Marihuane często palą osoby chore na raka i nie tylko palą, oglądałam kiedyś program o kobiecie która twierdzila że jej pomaga przeżyć tą chorobę (chodziło o mdłości i nie tylko).

28.10.2012 przez Adam Szach - Inny: Ratownik Medyczny
potwierdzam

to chyba wystarczy...

Dołączone wideo:
29.10.2012 przez 1234 - 123
potwierdzam

odnosnie chorob nowotworowych zmniejsza bol i poprawia apetyt lecz przy innych chorobach takich jak stwardnienie rozsiane moze byc bardzo pomocna. Zreszta leki przeciw wielu chorobom maja wiele skutkow ubocznych i pociagaja za soba negatywne efekty=] wiec juz lepiej palic marichuane.

Dołączone wideo:
5.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Udowodniono, że np w przypadku raka sutka marihuana działa przeciwproliferacyjnie, proapoptotycznie, hamuję migrację komórek, hamuje angiogenezę guza.

Z innych jej właściwości działa przeciwwymiotnie przez co jest stosowana przy chemioterapii, łagodzi lęk i wykazuje działanie przeciwbólowe.

6.11.2012 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
potwierdzam

Jak najbardziej pomaga w leczeniu choroby nowotworowej choćby przez swoje właściwości przeciwbólowe. Posiada także inne właściwości takiej jak np. hamuje proces angiogenezy guza etc.

15.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Wstrzyknięte do guza aktywne składniki marihuany hamowały proces angiogenezy (wytwarzania naczyń krwionośnych), przez co doprowadzały do zagłodzenia guza.

9.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Badania na szczurach dowiodły skuteczności THC w leczeniu raka, więc przetestowano ten aktywny składnik marihuany na ludzkim glejaku wielopostaciowym. Wyniki są zaskakujące: THC jest dużo skuteczniejsze od aktualnie stosowanych chemioterapii.

12.12.2012 przez Michał Węglarz - Inny: inny
obalam

marihuana powoduje zmniejszenie bólu co powoduje lepsze przejście przez chorobę lecz niestety raka nie wyleczy

24.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Potwierdzam mit. Marihuana jest szczegolnie dobrymlekiem wspomagajacym chemioterapie- dobrze zwalcza nudnosci. Moze tez dzialac silnie przeciwbolowo.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Już w 1974r, naukowcy z Medical College of Virginia na zlecenie Narodowego Instytutu Zdrowia USA prowadzili badania mające na celu udowodnienie negatywnego wpływu marihuany na układ immunologiczny, a zamiast tego odkryli, że THC spowalnia rozwój trzech rodzajów raka - płuc, piersi i leukemi u myszy.