Odżywki dla kulturystów szkodzą

Czy prawdziwa jest obiegowa opinia o tym, że odżywki dla sportowców są szkodliwe dla zdrowia. Przykłady preparatów: Kreatyny, preparaty białkowe. odżywki typu bulk, białko serwatkowe, aminokwasy, spalacze tłuszczu, L-karnityna itd.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (2)

26.05.2013 przez Magdalena - Inny: -
potwierdzam

Odżywki te pobudzają mięśnie do pracy i zwiększają ich objętość. Powiększa się także ich masa, więc stanowią dodatkowy ciężar dla kości, szczególnie dla kręgosłupa.

Należy pamiętać, że ważnym mięśniem w naszym ciele jest serce. Nadużywanie tych produktów prowadzi do rozrostu mięśnia sercowego, a co za tym idzie do jego niewydolności lub nawet zawału.

14.09.2015 przez Daniel Antoniów - Inny: Naturoletyk
potwierdzam

Kreatyna jest oraz inne sztuczne dodatki lub tez produkty zawierające syntetyczne związku które szkodzą zdrowiu. Organizmowi potrzebne są tylko naturalne składniki i nie wchłania paskudztwa dlatego syntetyczne suplementy z aptek nie działają.

Białka i aminokwasy nie moga szkodzaic bo są niezbedne dla organizmu. oczywiscie w normalnych ilosciach, bo mozna przedawkować. Jedynymi aminokwasami BCAA które nie mozna przedawkowac są te rozpuszczalne w wodzie, ponizej link o nich.

Najlepszymi odzywkami dla miesni są białka aminokwasy i weglowodany oraz minerały i witaminy w zasadzie te wszystkie składniki, które sa niezbedne abyśmy w pełni funkcjonowali