Łuszczycę można wyleczyc

Prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

25.02.2013 przez Anna Zielińska - Inny: Archeolog
obalam

Wyleczyć do końca się nie da. Jednak stosując odpowiednie leki, kosmetyki i dietę można chorobę zaleczyć, to znaczy zlikwidować jej objawy. Zawsze jednak istnieje ryzyko nawrotu.

26.02.2013 przez Olcia Sebastian - Inny: tech. elektroradiologii, tech. usług kosmetycznych, mgr zdrowia publicznego
obalam

Jest to choroba o podłożu genetycznym i autoimmunologicznym. Z racji wadliwego funkcjonowania układu odpornościowego, a dokładniej limfocytów powstają reakcje skórne, które samoistnie zanikają i nawracają. Leczenie polega na tym, by w przypadku nawrotów chorobę uczynić jak najmniej uciążliwą i "zaleczyć" skórę. Całkowite wyleczenie jest wtedy niemożliwe, ale różnica między osobą leczoną, a nieleczoną jest kolosalna. Ponoć u podłoża większości chorób skórnych leży stres, więc każdego należałoby poddać terapii i odizolować od tego szybkiego, dziwnego świata...

22.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
potwierdzam

Czy wyleczyć ? Za mało jeszcze mam doswiadczenia, które dopiero zbieram, natomiast kontrolować, łącznie z usunięciem zmian skórnych jak najbardziej tak. Jedna jaskółka oczywicie wosny nie czyni, ale... mam już taki przypadek BEZ żadnych zmian skórnych utrzymujący się już ok 2 lata.

26.03.2013 przez Julia Stradomska - Student medycyny: Student medycyny?
obalam

Łuszczycę można leczyć, skutecznie zaleczać jej objawy, między rzutami nieraz mogą występować długie przerwy, jednak samej choroby nie potrafimy jeszcze wyleczyć.

Źródło-Stefania Jabłońska, Sławomir Majewski: Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową. Warszawa: 2010

16.04.2013 przez asia m - Student: kosmetologia
obalam

łuszczyca jest choroba autoimmunologiczną. nie da się jej wyleczyć