Picie kawy przez słomkę chroni zęby przed żółknięciem

Mit zasłyszany w kwiarni

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

18.10.2012 przez Paulina Niedośpiał - Student medycyny: studentka stomatologii
potwierdzam

Zgadza się. Picie kawy przez słomkę sprawia, że jest ona połykana zanim obmyje nam całą jamę ustną. Nie jest to jednak bardzo istotnym czynnikiem w procesie przebarwiania się zębów. Warto pić przez słomkę napoje energetyczne, soki, cole ponieważ są to napije powodujące erozję szkliwa.

24.10.2012 przez Sebastian - Student medycyny: UM Lublin
potwierdzam

Tak ponieważ wtedy nie ma kontaktu kawy z zebami, moze to uchronic w pewien sposob przed zazolknieciem zebow

5.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Podczas zakupów miej na uwadze dobro swoich zębów i nie wybiePodczas zakupów miej na uwadze dobro swoich zębów i nie wybieraj napojów gazowanych lub soków owocowych. Zawierają one dużo cukru i kwasów. Lepszą opcją dla zębów jest woda. Uważaj także na wino, kawę i herbatę, które przyczyniają się do powstawania osadu na zębach. Jeśli masz taką możliwość, pij płyny przez słomkę, wówczas będą miały mniejszy kontakt z zębami.raj napojów gazowanych lub soków owocowych. Zawierają one dużo cukru i kwasów. Lepszą opcją dla zębów jest woda. Uważaj także na wino, kawę i herbatę, które przyczyniają się do powstawania osadu na zębach. Jeśli masz taką możliwość, pij płyny przez słomkę, wówczas będą miały mniejszy kontakt z zębami.

22.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

Potwierdzam. Pijąc przez słomkę kawa nie ma kontaktu z naszymi zębami, a co za tym idzie, nie powoduje ich żółknięcia.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Owszem, jeśli słomka jest głęboko w ustach i od razu połykamy kawę. Jednak co to za przyjemność z nalewania sobie kawy prosto do gardła? Moim zdaniem żadna :)

26.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Czasami najprostsze rozwiązania są tymi najbardziej efektywnymi. Nawet jeżeli będziesz się czuć trochę niepoważnie, sącząc przez słomkę kawę czy herbatę, to jest to najbardziej skuteczna metoda w zapobieganiu powstawania przebarwień na zębach. To dlatego, że słomka pomaga płynom omijać zęby i wpadać prosto do gardła. Im kolorowe napoje mają mniejszy kontakt z Twoimi zębami, tym mniejsze będziesz mieć problemy z przebarwieniami.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Picie kawy i herbaty, palenie papierosów, spożywanie produktów z zawartością barwników spożywczych, a nawet niektórych lekarstw — wszystko to powoduje przebarwienia i żółknięcie zębów. Więc gdyby tak rurkę włożyć do ust głęboko mogło by to coś dać :)

19.07.2013 przez Jakiś Tam - adwokat
potwierdzam

może, bo dlaczego mają żółknąć właśnie dlatego ,że kawa osadza się na zębach a tak to idzie od razu do gardła