Zaburzenia psychologiczne u dzieci z rodzin homoseksualnych wynikają najczęściej z powodu jednopłciowości rodziców.

A może tu chodzi bardziej o nietolerancję dzieci takich rodziców w szkole.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

15.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Zaburzenia psychologiczne u dzieci z rodzin homoseksualnych wynikają – podobnie, jak u dzieci z rodzin heteroseksualnych – z powodu rozstania się opiekunów, przymusowej przeprowadzki, problemów materialnych w rodzinie, bezrobocia, alkoholizmu lub zaniedbania ze strony opiekunów. Ich problemy mogą mieć także źródło nie tyle w orientacji seksualnej rodziców, co nietolerancyjnego stosunku otoczenia.

25.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Wg american psychological association dowodyt naukowe sugerują, że homoseksulaizm rodziców nie wpływa negatywnie na psychikę dzieci, na ich relacje z rówieśnikami czy innymi dorosłymi.

(Patterson, 2000, 2004a; Perrin, 2002; Stacey & Biblarz, 2001; Tasker, 1999; Tasker & Golombok, 1997)

10.12.2012 przez Judyta P - Student medycyny: wydział z sercem i wątrobą!
obalam

Nowe badanie przeprowadzone wśród dzieci wychowywanych przez ludzi z grupy LGBTQ, czyli homoseksualistów, biseksualistów lub osoby transgenderyczne, ujawnia, że cieszą się one nie tylko dobrym stanem zdrowia psychicznego, ale często również okazują się lepiej przystosowane do życia społecznego i wykazują mniejsze problemy społeczne niż ich rówieśnicy.

18.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Większość badań skupiło się na rodzicielstwie lesbijskich drugich "matek" (tj. partnerek matek dziecka), tylko kilka dotyczy gejowskich ojców, dane o rodzicach biseksualnych są niedostępne i nie ma badań o transgenderycznych rodzinach.

Badania były krytykowane m.in. za małe, nielosowe, niereprezentatywne próby, finansowanie ich przez organizacje homoseksualne i rekrutowanie przez nie uczestników.

Następujące organizacje naukowe stwierdziły, że dzieci wychowywane przez homoseksualnych rodziców rozwijają się prawidłowo: Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, Amerykańskie Towarzystwo Psychoanalityczne, Amerykańska Akademia Pediatryczna, Kanadyjskie Towarzystwo Psychologiczne i American Academy of Child and Adolescent Psychiatry.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Więcej zaburzeń powstanie w wyniku rozwodu rodziców czy alkoholizmu któregoś z nich.

31.05.2013 przez Brzeska - Student: uczennica lo
obalam

homoseksualizm nie jest chorobą, toteż sama orientacja nie ma wpływu na takowe zaburzenia