Rodzice homoseksualni wychowają dewianta seksualnego

Jest to popularne stwierdzenie, jednak należy wyraźnie podkreślić, iż orientacja seksualna rodziców nie wyznacza orientacji seksualnej wychowywanych przez nich dzieci. Ale czy na pewno?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

20.10.2012 przez Kamil Mesjasz - Student: Biolog
obalam

Raczej nie. Poza tym co to znaczy dewiant? ze wychowaja homoseksualiste(niedewianta) czy gwalciciela(dewianta). Obie opcje nie sa racjonalne, bo na tej zasadzie z rodzinach heteroseksualnych wychodzilyby tylko heteroseksualne dzieci i nie byloby gwacicieli czy innych parafilii. Wychowanie oczywiscie wplywa mocno na wyksztalcanie sie parafilii, ale homoseksualizm to orientacja seskualna a nie fetysz czy cos w podobie.

27.10.2012 przez Bartosz Czapski - Student medycyny: Gdański Uniwersytet Medyczny
obalam

Obalam mit.

Nie ma żadnych poszlak, które naprowadzały by nas do takich wniosków.

Najnowsze wyniki badań opisują, że zarówno chłopcy jaki i dziewczynki wychowywane przez homoseksualne pary nie odbiegają w rozwoju od swoich koleżanek i kolegów wychowywanych przez pracy heteroseksualne.

Na poparcie daję jeden z kilku artykułów.

Timothy J. Biblarz, & Judith Stacey (2010). How Does the Gender of Parents Matter? Journal of Marriage and Family, Volume 72, Issue 1, pages 3–22, February 2010

15.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Nowe badanie przeprowadzone wśród dzieci wychowywanych przez ludzi z grupy LGBTQ, czyli homoseksualistów, biseksualistów lub osoby transgenderyczne, ujawnia, że cieszą się one nie tylko dobrym stanem zdrowia psychicznego, ale często również okazują się lepiej przystosowane do życia społecznego i wykazują mniejsze problemy społeczne niż ich rówieśnicy.

25.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

To zależy czy homoseksualizm nazwać dewiacją.

Poniższe badanie pokazuje, że statystycznie częściej w rodzinach homoseksualnych dzieci również są homoseksualne.

15.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Jeżeli mały chłopiec widzi przytulających się rodziców który są homoseksualni. To dziecko pod wpływem podświadomości myśli, że jest to naturalne i będzie tak samo robić.

23.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Badania nie wykazały aby orientacja seksualna rodziców miała spływ na orientację dzieci. Dla ciekawskich artykuł:

24.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Wychowanie dziecka przez parę homoseksualną nie wpływa na jego orientację, czyli nie inspiruje go do orientacji homoseksualnej.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Dzieci homoseksualistów mają takie same predyspozycje do orientacji homoseksualnej, jak ich rówieśnicy z rodzin heteroseksualnych. Wszak stanowcza większość homoseksualistów dorastała w heteroseksualnych rodzinach, a jednak orientację ma odmienną.

6.08.2013 przez Jacek Kowalski - Inny: Żywienie, fizjologia, neurobiologia, rekreacja ruchowa, wpływ środkowiska na człowieka
potwierdzam

Wychowanie ma ogromny wpływ na człowieka. Nie ma na to badań jednak można śmiało stwierdzić ,że sposób prowadzenia dziecka może mieć procent odziaływania na nie choć nie jest to czynnik ostateczny. Zaburzenie to jest wieloskładnikowe.