Dziecko wychowywane przez parę homoseksualną też będzie homoseksualistą.

Coraz częściej słyszymy głosy zwolenników i przeciwników wychowywania dzieci przez pary homoseksualne. Jak jest naprawdę z tym "przejmowaniem" orientacji seksualnej... Kształtuje się sama czy z czyjąś pomocą?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

6.01.2013 przez Anna Zielińska - Inny: Archeolog
obalam

To bzdura taka sama jak twierdzenie, że białe dziecko wychowywane przez parę murzynów stanie się czarne. Orientacja seksualna nie jest czymś co może być kształtowane przez wychowanie czy "widzi mi się".

13.01.2013 przez Alicja K. - Student: Studentka biotechnologii
obalam

Idąc tym tropem dziecko wychowywane przez heteroseksualną parę powinno być heteroseksualne, a wcale nie jest to regułą.

26.02.2013 przez Olcia Sebastian - Inny: tech. elektroradiologii, tech. usług kosmetycznych, mgr zdrowia publicznego
obalam

Kształtuje się sama, ale "pomoc" rodzica ma na to wpływ. Jeśli dziecko widzi parę mężczyzn okazujących sobie czułość uznaje to, za coś oczywistego. Ale jeśli dojrzewając pociąga je płeć odmienna to na pewno zdecyduje się na zawarcie takiego związku, a nie takiego jak rodzice.

1.03.2013 przez joanna bartkowiak - Inny: opiekun medyczny
obalam

rodzimy się z już określoną orientacją seksualną ,podobnie jak już w dniu narodzin z góry określony jest nasz temperament. To w jakiej rodzinie będzie wychowywane dziecko nie ma wpływu na to czy stanie się homo czy hetero.

25.03.2013 przez Ula Kalina - Inny: House Manager
obalam

Człowiek nie staje się homoseksualistą. Homoseksualista rodzi się z taką cechą natomiast świadomość nabywa później.

1.04.2013 przez Anna Blondi Gorczycka - Inny: pedagog
obalam

Może być jeżeli takie sie urodzilo ale nie z powodu wychowania. Seksualnośc jest cechą jak kolor oczu czy wzrost. Jest przypisana do danego czlowieka.

Dziecko nie stanie sie homoseksualistą przez wychowanie w rodzinie homoseksualnej jednak moze mieć trudnosci z utożsamianiem, które role są przypisane w rodzinie tradycyjnej do którego z jej członków i chcac zalozyc własną heteroseksualna rodzinę będzie musiało szukać wzorcow takich zachowań poza rodziną, w której się wychowało.