Homoseksualizm jest w brew naturze i jej prawom

Zdaniem wielu ludzi naturalny sex może być tylko i wyłącznie heteroseksualny i służyć wyłącznie prokreacji

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (17)

15.10.2012 przez Kamil Mesjasz - Student: Biolog
obalam

Jest chyba tylko wbrem prawom ktore sobie wymyslili niektorzy ludzie. Homoseksualizm w przyrodzie jest dosyc popularny, szczegolnie u zwierzat wyzszych, jak ptaki i ssaki. Niektore gatunki sa nawet naturalnie bi seksualne, np bonobo. Mozliwe ze jest jednym z ewolucyjnych mechanizmow regulacji populacji. Krzyczenie o naturze i jej prawach co do seksualizmu jest wiec bezpodstawne i wymyslone, aby jakos obronic homofobiczna ideologie.

19.10.2012 przez Katarzyna Stagrońska - Student: farmacja
obalam

Wystepuje w naturze często.

Poza tym takie twierdzenie jest niezwykle krzywdzące wobec osób homoseksualnych, ktore sa dokładnie takie same, jak osoby jakiejkolwiek innej orientacji seksualnej.

2.11.2012 przez Jadwiga Nowierska - Student: liceum
obalam

Nauka nie uznaje go za zaburzenie i nie jest wbrew naturze, ponieważ w niej występuje.

6.11.2012 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
obalam

Homoseksualizm występuję również wśród zwierząt. Przykładami mogą być np. Pingwiny, gdzie badania oraz obserwację pokazały, że dwoję pingwinów płci męskiej łączą się w pary na całe życie. Nawet wśród delfinów zdarzają się stosunki homoseksualne. Badacze zaobserwowali również iż delfiny kopulują z osobnikami tej samej płci takich gatunków zwierząt jak żółwie czy rekiny. Przykładem bardzo częstych zachowań homoseksualnych są szympans bonobo. Studia mówią, że nawet 75 % wszystkich zachowań seksualnych u tych szympansów są to zachowania homoseksualne. Związku z powyższymi tylko nielicznymi przykładami homoseksualizm nie jest wbrew naturze ponieważ występują on wśród zwierząt.

6.11.2012 przez Paweł Kwiatkowski - Inny: pracownik administracyjny
obalam

Homoseksualizm nie jest w brew naturze, ba natura posiada dużo większe odstępstwa od normy niż te które powstaja w świecie ludzi. Homoseksualizm nie jest w brew naturze, a tylko wbre powszechnie panującym opinią, obyczajom, przekonaniom.

15.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Nic też nie mają do rzeczy zarzuty, że homoseksualizm jest "nienaturalny". Zarzuty te odznaczają się żenującą mętnością, ponieważ nie wiadomo, co to znaczy "nienaturalny". Jak mogą w świecie fizycznym zachodzić zjawiska "nienaturalne"? Niezgodne z prawami natury? Przypuszczenie, że takie zjawiska w świecie zachodzą, jest absurdalne.

Zarzut "nienaturalności" często opiera się na przekonaniu, że "naturalną" funkcją aktu płciowego jest prokreacja. Ten pogląd wynika z ignorancji. Prokreacja jest doniosłą, ale niejedyną funkcją aktu płciowego w szeregu populacji zwierzęcych. W przypadku Homo sapiens pewne zmiany fizjologiczne i psychiczne, które nastąpiły w toku ewolucji, umożliwiają pełnienie przez akt płciowy pewnych funkcji nader istotnych dla jednostki i populacji w sytuacjach, gdy prokreacja nie jest możliwa - np. w czasie okresowej bezpłodności kobiety. Funkcje te są zazwyczaj spełniane na bazie relacji heteroseksualnych - niekiedy jednak na bazie relacji homoseksualnych. Na marginesie: związki homoseksualne występują, o ile wiem, we wszystkich kulturach, niezależnie od tego, czy spotykają się w odnośnych społecznościach z dezaprobatą, obojętnością czy szacunkiem. Stwierdzono je też w populacjach zwierzęcych. Może ma to dla kogoś znaczenie w orzekaniu o tym, co jest "naturalne".

17.11.2012 przez Michalina Małczak - Student: ..
obalam

Homoseksualizm, nie jest ani choroba ani zaburzeniem, naukowcy potwierdzili pewne połączone z nim zmiany w mózgu jak w obszarze hipokampu - nie jako tłumaczące chorobę, ale zmiany podobne do tych występujących między kobietą i mężczyznami. Ponad to zachowania homoseksualne występują również wśród zwierząt w tym tylko samce łabędzi dobierają sie w pary na całe życie. Przy tym argumencie ciężko jest powiedziec "wbrew naturze".

25.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Zachowania homoseksualne są szeroko obserwowane w naturze tak więc trudno nazwać je "w brew naturze".

28.11.2012 przez Brzeska - Student: uczennica lo
obalam

fałsz. ludzie należą do świata zwierząt, a w tym świecie nie jesteśmy jedynym gatunkiem, u którego widać homoseksualizm, co pokazuje nam, że jest to naturalne...

15.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Jest to bardzo często zachowanie w naturze więcej w linku

24.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Zarzuty, że homoseksualizm jest "nienaturalny" odznaczają się żenującą mętnością, ponieważ nie wiadomo, co to znaczy "nienaturalny". Jak mogą w świecie fizycznym zachodzić zjawiska "nienaturalne"? Niezgodne z prawami natury? Przypuszczenie, że takie zjawiska w świecie zachodzą, jest absurdalne.

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Homoseksualizm występuje również wśród zwierząt, więc nie można powiedzieć, że jest wbrew naturze. Co prawda takie zachowania są wyjątkiem, ale czy to co dla zwierząt jest dobre musi być dobre również dla człowieka? Skoro niektórzy ludzie rodzą się z homoseksualnymi potrzebami to znaczy, że leży to w ich naturze.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Jeżeli chodzi o homoseksualizm to nie jest to niczym nowym w przyrodzie

27.03.2013 przez Maria Sowa - Student: fizjoterapia
potwierdzam

Wg. natury współżycie ma służyć prokreacji, nie zaspakajaniu swoich potrzeb. To, że z natury ludzie mają 2 ręce nie znaczy, ze Ci, którzy mają jedną nie są ludźmi. To, że są homoseksualne zwierzęta, nie znaczy, że tak wymyśliła natura. Zawsze są wyjątki. Jeśli mielibyśmy szansę wyboru czy bardziej podobają nam się panie czy panowie to mielibyśmy możliwość prokreacji i z jednymi i z drugimi.

17.04.2013 przez Agnieszka M. - Inny: Biotechnolog
potwierdzam

Z punktu widzenia genetyki celem każdego żywego organizmu jest przetrwanie poprzez przekazanie swojego materiału genetycznego, dlatego wśród organizmów wyższych rozróżnia się płeć żeńską i męską. Występowanie osobników homoseksualnych przeczy temu prawu i nie jest na tyle powszechne, żeby uznać je za normę.

4.08.2013 przez MarcelW - Inny: biolog
obalam

Gdyby homoseksualizm był wbrew naturze i jej prawom, to by po prostu nie istniał. Ponieważ homoseksualizm istnieje w naturze jest zjawiskiem naturalnym i jest zgodny z jej prawami. Dużo nieporozumień powstaje w wyniku mylenia tzw. "prawa naturalnego" które jest pojęciem religijnym z naturą w ujęciu przyrodniczym. Warto mieć na uwadze, że to nie natura (przyroda) tworzy normy społeczne tylko to sami ludzie je tworzą.

9.03.2014 przez Paweł - Student: student
obalam

W temacie powiedziano już prawie wszystko.

Odnosząc się do komentarza Pani Marii Sowy oraz Agnieszki M:

Występowanie homoseksualizmu w naturze i u człowieka nie oznacza sprzeczności z prawami natury. To nie jest tak, że sobie natura homoseksualizm wymyśliła bądź nie. Pewne cechy pojawiają się naturalnie, nawet jeśli są z punktu widzenia biologii pozbawione sensu. Nie oznacza to wykroczenia od normy, przeciwnie - jest naturalnym procesem rozwoju gatunku.

To jednak nie wszystko, bowiem ewolucja weryfikuje niekorzystne cechy gatunku. Warto zwrócić uwagę na to, że od pojawienia się człowieka na ziemi minęły już setki tysięcy lat (od czasów pierwszych kręgowców jeszcze dużo dużo więcej), a homoseksualizm nadal jest obecny w populacji. Wiele badań socjologicznych pokazuje, że ilość osób w populacji jest względnie stała bez względu na rejon świata. Trudno zatem uznać, że z punktu widzenia ewolucyjnego homoseksualizm jest pozbawiony sensu. Jakkolwiek biologicznie wydaje się, że tego sensu nie ma to ewolucja homoseksualizmu nie wyeliminowała. Tym bardziej zatem trudno uznać homoseksualizm za zjawisko biologicznie negatywne.