Od myślenia człowiek łysieje na okolicy czoła a od seksu na potylicy

Czy wy potwierdzacie ten mit. Krąży już od wielu lat.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

15.11.2012 przez Adam Kuś - Inny: ciekawski, chory na zzsk
obalam

Wg mnie to mit gdyż to czy będziemy łysieć czy też nie jest uwarunkowane genetycznie. Ale fakt często się słyszy że jak facet myśli dużo o seksie to zaczyna łysieć od czubka głowy.

26.11.2012 przez Bernarda Płusa - Student medycyny: UMED Łódź
obalam

łysienie męskie spowodowane jest nadmiarem stężenia androgenów we krwi, głównie testosteron tak wpływa, i jest to typ łysienia czołowego, więc teoria, że jest od myślenia jest obalona

23.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Łysina androgenowa (męska) ma wyraźnie ograniczony zakres i nie obejmuje nigdy części skroniowej

skóry głowy oraz części potylicznej.

24.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Łysienie androgenowe - jest najczęstsze u mężczyzn, choć zdarza się też u kobiet z powodu większych ilości hormonów męskich, przyjmowania leków i nadmiernej reakcji mieszków na hormony płci przeciwnej. Włosy stają się cienkie i rzadkie. Całkowite wyłysienie nie zdarza się prawie nigdy, ale utrata włosów jest permanentna.

Libido zależy od poziomu androgenów tak samo jak wyżej opisane łysienie. Nie oznacza to natomiast że sex powoduje łysienie - obie rzeczy są symptomami dużego stężęnia androgenów.

25.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Łysienie androgenowe jest uwarunkowane genetycznie. Przeważnie zaczyna się od zakoli, następnie ubywa włosów na czubku głowy. Za bezpośrednią przyczynę łysienia androgenowego podaje się nadwrażliwość organizmu na dihydrotestosteron (DHT) - związek chemiczny będący pochodną męskiego hormonu testosteronu. Genetyczna nadwrażliwość na dihydrotestosteron wpływa na kurczenie się mieszków włosowych wskutek czego opóźnieniu ulega proces produkcji zdrowych włosów, a w rezultacie zostaje on całkowicie zahamowany.

26.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Łysienie, jako stan chorobowy może być zarówno objawem innych dolegliwości, reakcją organizmu na przyjmowane w danej chwili leki bądź stanowić samodzielny zespół chorobowy. W zależności od indywidualnych cech genetycznych pacjenta, łysienie może być stanem dziedziczonym. Określenie konkretnych przyczyn łysienia możliwe jest po uprzednim zbadaniu stanu zdrowia pacjenta, w przypadku wystąpienia dolegliwości towarzyszących – zapoznaniu się z historią choroby, lub po wykonaniu określonych badań (m.in. biopsji skóry głowy). Nie istnieje jedna, uniwersalna przyczyna powodująca możliwość wystąpienia choroby, ponieważ określenie takowej jest nierozerwalnie związane z rodzajem występującej dolegliwości. Wśród najczęściej występujących czynników chorobotwórczych wymienia się stosowanie konkretnych leków (środki antymetaboliczne, środki alkilowe, środki mające na celu zahamowanie mitozy), promieniowanie jonizujące, zatruciem metalami ciężkimi (tal, arsen, ołów), choroby układu dokrewnego, choroby o podłożu autoimmunologicznym , uwarunkowania genetyczne, ostre choroby którym towarzyszy wysoka temperatura, czynniki stresogenne, choroby chroniczne (guzy, toczeń rumieniowaty, erythematosus), zmiany hormonalne, niedobory pokarmowe, zaniedbania higieniczne, zbyt intensywne lub zbyt często stosowane zabiegi kosmetyczne.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Łysienie androgenowe zwane również łysieniem typu męskiego ze względu na bardzo duży odsetek mężczyzn cierpiących na tą przypadłość spowodowane jest przede wszystkim uwarunkowaniami genetycznymi oraz testosteronem. Łysienie typu męskiego charakteryzuje się stopniowym cofaniem się linii włosów na skroniach oraz czole, oraz obejmuje centralną część głowy.

19.02.2013 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

nne przyczyny przedwczesnego łysienia to urazy (np. oparzenie owłosionej skóry), stany psychogenne (stres), zakażenia, stosowanie pewnych grup leków, (np. antybiotyków), chemioterapia, niewłaściwe kosmetyki, łojotok, łuszczyca, zaburzenia hormonalne spowodowane chorobami lub wynikające z racji ciąży, w końcu łysienie plackowate i choroby układowe – na przykład kolagenozy. Nie ma tu nic o myśleniu