wyrywanie zęba moze się odbyć pod znieczuleniem ogólnym

fakt czy mit ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Jak najbardziej wyrywanie zęba jest wskazaniem do znieczulenia ogólnego.

10.01.2013 przez Markus von Rufous - Medycyna
potwierdzam

Może się odbyć, jeśli są wskazania dla takiego zabiegu, szczególnie w implantologii bądź w przypadku pacjenta, który ze względu na swój stan nie umożliwia wykonania zabiegu bez takiego znieczulenia.

17.01.2013 przez Paulina Niedośpiał - Student medycyny: studentka stomatologii
potwierdzam

Może odbywać się pod znieczuleniem ogólnym, jednak w związku z dużym oddziaływaniem anestetyku na organizm (wątroba, nerki) i konieczną asystą anestezjologa, stosuje się je w rzadkich przypadkach (upośledzenie psychiczne, paniczny lek). Niektóre gabinety oferują ten tym zabiegu.

12.02.2013 przez Sandra Grzelak - Inny: mgr inż. tech.chem., asystentka stomatologiczna
potwierdzam

Oczywiście. Zabieg jest nadzorowany przez anestezjologa. Wskazaniem jest lęk pacjenta przed wizytą u dentysty czy też choroby psychiczne. Jest to popularna forma ekstrakcji.

28.02.2013 przez Dominik Urbański - Student: Kosmetologia
potwierdzam

Owszem może sie odbyć ale zabieg powinien koordynować anestezjolog

17.04.2013 przez Jakub Mróz - Lekarz: lekarz dentysta
potwierdzam

Może, jeżeli istnieją inne wskazania do znieczulenia ogólnego lub znieczulenie miejscowe jest przeciwwskazane.

24.02.2016 przez Dorota Stankowska - Lekarz: Lekarz stomatolog, wspólnie z mężem lek. stom. Przemysławem Stankowskim autorka poradnika "Bądź bystry u dentysty", prowadzą wspólnie prakt. stom. w Poznaniu, wykładowca Akademii Dawsona Polska
potwierdzam

Narkoza, czyli znieczulenie ogólne stosuje się u pewnej grupy pacjentów: tych, którzy bardzo obawiają się dentysty oraz leczenia, a lęk ten przyjmuje znamiona fobii, małych dzieci, u pacjentów z chorobami neurologicznymi powodującymi dystonię, czyli mimowolne ruchy i skurcze mięśni, u osób z upośledzeniem umysłowym lub z chorobami psychicznymi, ale także przy rozległych zabiegach chirurgicznych m.in. z wykorzystaniem implantów. Muszą być więc spełnione pewne warunki, które sugerują taki wybór znieczulenia jako najdogodniejsze rozwiązanie w danej sytuacji. Nad wszystkim czuwa specjalista anestezjolog, który kwalifikuje do zabiegu pacjenta i czuwa na jego bezpieczeństwem. Trzeba jednak pamiętać, że wykonywanie w narkozie np. wypełnień nie jest zalecane. Nie wszystkie procedury, które można wykonać normalnie są możliwe do wykonania podczas narkozy, wtedy leczenie jest kompromisowe i może być mniej skuteczne niż normalnie.