W pokoju dziecka musi być zawsze bardzo ciepło

prawda czy fałsz

Próby weryfikacji mitu (3)

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Kiedy dzieci są przegrzewane, bardzo łatwo o infekcję przy nagłej zmianie temperatury otoczenia: przeciągu, zimnym wietrze, wysiadaniu ze środka lokomocji czy odbiorze dziecka z przedszkola, gdzie było ciepło i maluch jest spocony a potem następuje szybkie wychłodzenie.

10.04.2013 przez Anna Blondi Gorczycka - Inny: pedagog
obalam

Wręcz przeciwnie. W pokoju dzieci powinna byc w miare stała ale niezbyt wysoka temperatura. Optymalnie od 18 do 20st C. Dodatkowo nalezy pamietac o częstym wietrzeniu pomieszczenia gdzie dziecko sie bawi i śpi.

13.04.2013 przez Anna Jęderka - Inny: mama
obalam

Obalam mit ponieważ w pokoju dziecka temperatura powinna być w granicach 18-21 stopni. Większa sprzyja częstym przegrzaniom organizmu. A maluszki dopiero budują swój system termoregulacji!

15.04.2013 przez Ernest Piotr Kuchar - Lekarz: Dr n. med.
obalam

Generalizowanie zawsze jest obarczone ryzykiem błędu. Dzieci podobnie jak dorośli najlepiej czują się w różnych temperaturach. Instynkt nakazuje nieraz rodzicom ubierać dzieci bardzo ciepło i grubo okrywać kołdrą, co wcale nie dowodzi, że dzieciom to rzeczywiście jest potrzebne. Nasi "Pogromcy" mają zbliżone zdanie. Blondi pisze: "Wręcz przeciwnie. W pokoju dzieci powinna być w miarę stała ale niezbyt wysoka temperatura. Optymalnie od 18 do 20st C. Dodatkowo nalezy pamietac o częstym wietrzeniu pomieszczenia gdzie dziecko sie bawi i śpi". Rozumiem, że chodzi o polskie dzieci, co by na do powiedzieli rodzice w Afryce...


Patrz:
1. http://parenting.stackexchange.com/questions/453/what-is-the-correct-temperature-and-humidity-to-maintain-in-a-childs-room-at-ni
2. http://www.ehow.com/info_8229393_correct-room-temperature-children-sleeping.html