Obcinanie włosów sprawia iż stają się one mocniejsze i grubsze

Jak to z tym jest, znam wielu zwolenników tej teorii namiętnie obcinających włosy:)

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (13)

10.10.2012 przez Iza - Student: student
potwierdzam

jak byłam młodsza miałam słabsze włosy, mama ścięła mi je na krótko, później odrosły ze zdwojoną siłą dużo grubsze i mocniejsze :)

także w moim przypadku się to potwierdziło

17.10.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

potwierdzam. Dlatego że cebulki włosów się wzmacniają!

25.10.2012 przez Irena - Inny: pasjonat
potwierdzam

obcinanie włosów się sprawdza, cebulki włosów stają się mocniejsze

13.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Krąży wiele mitów na temat włosów. Nieprawdą jest fakt, że obcinanie włosów powoduje, iż stają się grubsze i szybciej rosną. Ich obcięcie nie wpłynie na poprawę i struktury i zwiększenie tempa wzrostu, ponieważ te cechy zależą głównie od uwarunkowań biologicznych. Włosy, które są z natury cienkie i delikatne nigdy nie będą grubsze z powodu ich obcięcia.

13.11.2012 przez Karolina Tychowska - Inny: grafik komputerowy
obalam

Za wzrost włosa odpowiada jego cebulka. Sam włos jest martwy i obcinanie nie ma na niego wpływu.

19.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Obcinanie wlosow nie wplynie na ich strukture, to bowiem mamy zaprogramowane w genach. Jednak wlosy po obcieciu po prostu wygladaja na gestsze, poza tym im krotsze, tym latwiej mozna dostrzec ich wzrost i przez to sprawiaja wrazenie ze szybciej rosna.

28.11.2012 przez Milena Krysiak - Inny: Ratownik Medyczny
obalam

Nie. Poprawia się ich wygląd wizualny ale z cebulką od której owe wypadanie zależy nie ma to nic wspólnego.

23.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Nieprawdą jest fakt, że obcinanie włosów powoduje, iż stają się grubsze i szybciej rosną. Ich obcięcie nie wpłynie na poprawę i struktury i zwiększenie tempa wzrostu, ponieważ te cechy zależą głównie od uwarunkowań biologicznych.

24.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Golenie włosów nie wpływa na ich kondycję, gęstość i bujność. Wiele kobiet wierzy jednak, że golenie włosów przy pomocy maszynki sprawia, że wyrastają potem o wiele gęstsze i ciemniejsze.

O ile fakt, że włosy po goleniu są ciemniejsze nie pozostawia złudzeń, o tyle kwestia ich gęstości jest już mocno dyskusyjna. Włosy, które zgoliliśmy, są zazwyczaj jaśniejsze, gdyż przez dłuższy czas działały na nie czynniki mechaniczne: światło, woda, mydło bądź też inne kosmetyki pielęgnacyjne. Im dłużej nie golimy włosów, tym bardziej się one przerzedzają i wydają jaśniejsze. Włosy, które wyrosły, nie zdołały się jeszcze rozjaśnić i przez to mamy wrażenie, że są ciemniejsze i gęstsze.

Wiele osób wykorzystuje dodatkowe środki wspomagające, które sprawiają, że włosy wydają się jaśniejsze i nie odrastają w tak dużej liczbie, co poprzednio. Rozjaśnianie włosów może nastąpić po użyciu specjalnych balsamów czy też wody utlenionej.

26.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Mit. W mieszku włosowym, a konkretnie w jego części zwanej macierzą cały czas mnożą się komórki. Stare wypychane są na zewnątrz i obumierają, tworząc pozbawioną funkcji witalnych łodygę. Jej podcinanie, nie wzmocni włosa. Inna sprawa, że krótsze włosy wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych i mniej szczotkowania, które mogą je osłabiać i powodować wypadanie.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Długie, nieobcinane włosy mają starte i „zaokrąglone” końcówki, a krótkie, obcięte mają ostre końcówki - stąd błędne złudzenie. Nie jest także prawdą, że krótko obcinane włosy stają się ciemniejsze. Dłuższe włosy, są starsze i tym samym były dłużej wystawione na słońce co spowodowało ich wypłowienie. Podobnie golenie nie sprawia, że odrastające włosy są ciemniejsze ani grubsze

24.04.2013 przez Dagmara Kołakowska - Student: .
obalam

Włosy to nie trawnik!

Obcięcie włosów sprawi, że pozbędziemy się najstarszych, a więc najbardziej zniszczonych i najgorzej wyglądających części włosów. Odrosną jednak tylko takie, na ile pozwalają nasz uwarunkowania genetyczne i ogólne zdrowie.

Jeżeli włosy rosną słabe, lepiej jest wybrać się do endokrynologa, by zbadać czy przyczyną nie są zmiany hormonalne, albo po prostu uzupełnić dietę w odpowiednie mikroelementy.

16.02.2014 przez Martyna Sadowska - Student: kosmetolog
obalam

włosy nie będą rosły inne, a takie same. jedyna różnica tkwi w tym, że będą zdrowiej wyglądać, bo obetniemy tę część, która jest najbardziej zniszczona