Kobieta w ciąży powinna całkowicie unikać słońca

prawda ?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

10.01.2013 przez Aneta Grzegorz Łuszcz
obalam

fakt nie powinna sie opalac ale to nie znaczy ze jezeli jest lato i jest ciepło to ma siedziec w domu. moze wyjsc na krótki spacer po słoncu ale nie mozna sie w nim wylegiwac godzinami no i nie powinny byc to spacery w godzinach kiedy słonce mocno grzeje.

23.03.2013 przez Jerzy Zięba - Inny: Naturopatia
obalam

Wręcz przeciwnie ! powinny się naswietlać ( nie opalać!! ) wtedy kiedy promieniowanie słoneczne jest najzdrowsze to znaczy pomiędzy 10:00 a 14:00.

28.04.2013 przez Małgosia Pawelec - Student: geograf
obalam

Powinna unikać słońca, ale nie całkowicie. Spowodowane to jest większą wrażliwością skóry i możliwymi przebarwieniami, plamami słonecznymi.

4.01.2016 przez Asia Wojtkowiak - Inny: Farmacja, kosmetologia
obalam

Obalam słowo "całkowicie". Promieniowanie słoneczne aktywuje u nas hormon szczęscia i dobrego samopoczucia, więc każdemu zaleca się jakiś rodzaj naświetlania chociaż parę minut dziennie. Nawet 5 minut w solarium raz na jakiś czas nie wywoła od razu raka skóry..spróbujcie kiedyś wybrać się w zimie na kilka minut na takie cieplutkie łóżko-polecam! :) co do kobiet w ciązy-osłabia mnie jak na plaży, kiedy słońce jest w najgorszym położeniu, matki wystawiają swoje "kotły z surowym dzieckiem zalanym wodą" i grzeją na słoncu aż do wrzenia..to jest po prostu morderstwo..i wcale nie jest powiedziane, że wystawianie na słońce samych nóżek nie szkodzi dziecku..ono się gotuje tak czy siak. Jedyne co jest dopuszczalne, to krótkie spacery w godzinach kiedy słońce jest w miarę korzystne, w kapeluszu z odpowiednim filtrem na skórze i pijąc wodę. Dzienna dawka słońca potrzebna każdemu to jakieś 5 min, dlatego właśnie na jesień jest tyle przypadków depresji..