Golenie włosów, w miejscu innym niż głowa, przyśpiesza odrastanie i umacnia ich strukturę

Czy rzeczywiście golenie włosów w miejscu innym niż głowa, przyśpiesza odrastanie i umacnia ich strukturę? np: gdy ścina się włos przy cebulce, odrasta na grubość nasady.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

6.10.2012 przez Iza - Student: student
potwierdzam

wszystko zależy od tego jakiej metody używasz do golenia

jeśli używasz maszynki do golenia to rzeczywiście wydaje się że włoski są grubsze, odrastają szybciej i są mocniejsze

natomiast krem do depilacji takiego wrażenia nie daje

z tego co zauważyłam najlepsza jest depilacja lub użycie wosku, niektóre włoski nie odrastają, lub rosną wolniej i są słabsze

23.10.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Przyspieszenie wzrostu włosów po goleniu to najczęściej tylko subiektywne wrażenie. Włosy odrastają dość szybko, jednak szybkość ta z biegiem czasu nie zwiększa się sama z siebie. Jeśli już ją zauważamy to zapewne wynika z innych czynników jak temperatura, poziom hormonów czy odżywienie skóry.

1.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Jest to bardzo popularny pogląd, ale na szczęście nieprawdziwy. Golenie nie powoduje, że odrastające włosy są grubsze, ciemniejsze, albo odrastają szybciej. Proces odrastania włosów zależy od tego, co dzieje się w organizmie kobiety, czyli od genów i hormonów. Skąd więc bierze się ten uporczywy mit? Otóż kiedy włosy odrastają, ich tępe końcówki sprawiają, że włosy wydają się grubsze. Inna możliwa przyczyna - włosy pod pachami odrastają o około 50% szybciej niż te na nogach, czyli rosną szybciej, bez względu na to, czy je golimy czy nie. Większość włosów rośnie około 6 mm na miesiąc, co świadczy o tym, że organizm jest zdrowy i wykonuje swoje naturalne funkcje. Naukowcy Venus przeprowadzili wiele badań i utrzymują, że golenie nie ma żadnego wpływu na wzrost włosów, ich fakturę czy kolor. Golenie może co najwyżej zmienić delikatność włoska, gdyż w czasie usuwania włosków zmienia się kształt końcówki odrastających włosów. Jednak gdy odrośnie on całkowicie, wówczas automatycznie powraca do swojej pierwotnej formy.

5.11.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Golenie nie powoduje, że odrastające włosy są grubsze, ciemniejsze, albo odrastają szybciej. Proces odrastania włosów zależy od tego, co dzieje się w organizmie kobiety, czyli od genów i hormonów.

13.11.2012 przez Karolina Tychowska - Inny: grafik komputerowy
obalam

To tylko złudzenie optyczne bo zazwyczaj końcówka włosa jest cieńciejsza niz nasada i przez to wydaje sie krótszy. Po zgoleniu włos odrasta jednakowo gruby na całej długości.

15.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

włosy wydają się jedynie gęstsze dlatego, że usuwamy końcówki, które w sposób naturalny są słabsze. W rzeczywistości golenie włosów nie wpływa na zmianę ich grubości i gęstości.

27.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Wlos ogolony kiedy odrosnie bedzie sprawial wrazenie mocniejszego i ciemniejszego, gdyz jego koncowka bedzie bardziej 'tepa', przez to bardziej widoczna.Co wiecej, wlo rosnie stosunkowo szybko, wiec np dzien po ogoleniu bedzie juz mozna zobaczyc krociutkie 'odrosty' co da wrazenie szybkiego wzrostu- po prostu przy krotkich wloskach lepiej to widac.

10.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
obalam

Grubość i twardość zalezą od genetyki nie od golenia

23.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
obalam

Przyspieszenie wzrostu włosów po goleniu to najczęściej tylko subiektywne wrażenie. Włosy odrastają dość szybko, jednak szybkość ta z biegiem czasu nie zwiększa się sama z siebie. Jeśli już ją zauważamy to zapewne wynika z innych czynników jak temperatura, poziom hormonów czy odżywienie skóry.