Zjedzenie lodów może powodować ból żołądka u zdrowej osoby

Czy to normalne że po zjedzeniu lodów boli żołądek, przełyk?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (8)

1.10.2012 przez Sergiusz Kucharczyk - Inny: budownictwo
obalam

Moim zdaniem nie jest to normalne. Gdyby tak było lody nie byłyby tak popularne wśród ludzi a zwłaszcza dzieci. Radzę iść do lekarza.

1.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Ból przełyku po zjedzeniu zimnych bądź ciepłych pokarmów może być objawem choroby refluksowej przełyku i wynika z uszkodzenia błony sluzowej przełyku na skutek jej zapalenia.

na podstawie: choroby wewnętrzne A.Szczeklik

15.11.2012 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
obalam

Ból żołądka, przełyku po zjedzeniu lodów może być objawem refluksu przełyku, wskutek zapalenia.

17.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Jest to objaw niestrawności. Może ona wynikać z wielu przyczyn takich jak choroba wrzodowa żołądka albo refluks przełykowy.

22.12.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
obalam

Bol zoladka po zjedzeniu lodow, lub czegokolwiek innego jest objawem powaznej choroby (np raka zoladka, wrzodow). Zoladek nie powinien bolec wybiorczo po zjedzeniu samych lodow. To samo tyczy sie przelyku- objaw bolowy jest objawem patologicznym roznych chorob.

23.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Lody ze względu na dużą zawartość cukru i obniżoną temperaturę ciała mogą powodować dolegliwości bólowe układu pokarmowego.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Kiedyś rzeczywiście łatwo było o zatrucie salmonellą. Ale dziś nie dodaje się do lodów jajek. Na wszelki wypadek lepiej jednak unikać lodów niewiadomego pochodzenia, sprzedawanych przez obwoźnych handlarzy.

4.08.2015 przez Patryk Kłopocki - Inny: dyplomowany kucharz małej gastr./specjalizacja zawodowa: żywienie zbiorowe konsumentów
potwierdzam

Jeżeli jemy bardzo zimne lody w okresie letnim, po zjedzeniu lodów może spowodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego z powodu szoku termicznego. Zimny lód będzie nagminnie schładzać żołądek, powodując właśnie szok termiczny i stąd mogą pojawić się różne dolegliwości.