Świńska grypa ujawnia się w ciągu 7–10 dni od zarażenia

Tyle grypa potrzebuje na opanowanie organizmu?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (5)

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

PRAWDA Tyle czasu wirus potrzebuje, by opanować organizm. Ale zainfekowana osoba zaraża już na dzień przed wystąpieniem objawów choroby, a potem dopóty, dopóki nie wyzdrowieje. Dlatego, jeśli spotkamy się z kimś, kto mógł zetknąć się ze świńską grypą (bo np. przyleciał z Meksyku), trzymajmy rękę na pulsie. A gdyby wystąpiły objawy infekcji, idźmy czym prędzej do lekarza. Dzięki badaniu krwi szybko będzie można postawić jednoznaczną diagnozę, a w razie potrzeby podać przeciwwirusowe leki.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Tak, rzeczywiście. Okres wylęgania wynosi koło 10 dni

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

Okres wylęgania wirusa świńskiej grypy to 10 dni.

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Tyle czasu wirus potrzebuje, by opanować organizm. Ale zainfekowana osoba zaraża już na dzień przed wystąpieniem objawów choroby, a potem dopóty, dopóki nie wyzdrowieje. Dlatego, jeśli spotkamy się z kimś, kto mógł zetknąć się ze świńską grypą (bo np. przyleciał z Meksyku), trzymajmy rękę na pulsie. A gdyby wystąpiły objawy infekcji, idźmy czym prędzej do lekarza. Dzięki badaniu krwi szybko będzie można postawić jednoznaczną diagnozę, a w razie potrzeby podać przeciwwirusowe leki.

3.01.2013 przez Bartłomiej Rawski - epidemiolog, specjalista zdrowia publicznego
obalam

Okres inkubacji w przypadku grypy AH1N1 wynosi 2-7 dni. Związku z powyższym, w tym okresie mogą wystąpić pierwsze objawy kliniczne choroby a nie dopiero po 7-10 dniach.