Nie wolno się szczepić przeciwko grypie w trakcie ciąży

czy jest to zagerożeniem dla dziecka?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (11)

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Nie. Kobiety w ciąży mają wskazania do szczepień, ponieważ jeśli zachorują na grypę w drugim i trzecim trymestrze, mają większe ryzyko powikłań pogrypowych ze strony układu oddechowego oraz krążenia i częściej wymagają leczenia szpitalnego. Zresztą przeciwciała przeciwko grypie wytworzone przez kobietę podczas ciąży chronią również niemowlę w pierwszych miesiącach życia. O szczepieniu kobiet w pierwszym trymestrze ciąży powinien decydować lekarz. Nie ma też przeciwwskazań do szczepienia przeciwko grypie kobiet karmiących piersią. To ważne, bo mama jest tą osobą, z którą dziecko ma najczęstszy kontakt, i to od niej mogłoby się zarazić.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Kobiety w II i III trymestrze powinny się zaszczepić jeśli ciąża przypada na okres zwiększonej zachorowalności na grypę.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Kobiety w II i III trymestrze powinny się zaszczepić jeśli ciąża przypada na okres zwiększonej zachorowalności na grypę.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Kobiety w ciąży mają wskazania do szczepień, ponieważ jeśli zachorują na grypę w drugim i trzecim trymestrze, mają większe ryzyko powikłań pogrypowych ze strony układu oddechowego oraz krążenia i częściej wymagają leczenia szpitalnego.

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Kobiety w ciąży mają wskazania do szczepień, ponieważ jeśli zachorują na grypę w drugim i trzecim trymestrze, mają większe ryzyko powikłań pogrypowych ze strony układu oddechowego oraz krążenia i częściej wymagają leczenia szpitalnego. Zresztą przeciwciała przeciwko grypie wytworzone przez kobietę podczas ciąży chronią również niemowlę w pierwszych miesiącach życia. O szczepieniu kobiet w pierwszym trymestrze ciąży powinien decydować lekarz. Nie ma też przeciwwskazań do szczepienia przeciwko grypie kobiet karmiących piersią. To ważne, bo mama jest tą osobą, z którą dziecko ma najczęstszy kontakt, i to od niej mogłoby się zarazić.

24.04.2013 przez Anna Blondi Gorczycka - Inny: pedagog
obalam

W czasie ciazy jest szczególne wskazanie do szczepien, zwłaszcza jesli pierwszy lub trzeci trymestr przypada na okres zwiększonego ryzyka zachorowań. Leki przeciwzapalne, przeciwgoraczkowe i róznego rodzaju antybiotyki sa ograomnym zagrożeniem dla płodu i rozwijajacego sie organizmu dlatego warto zapobiegac zarazeniu.

Ważne jest skonsultowanie sie z lekarzem prowadzącym ciąże aby optymalnie dopasowac termin szczepienia.

Oczywiście nie wyklucza sie powikłan poszczepiennych mogacych zagrozic dziecku ale u osoby nie bedacej w ciąży tez sie one zdazają i sa to sporadyczne przypadki.

24.04.2013 przez Agnieszka Kijewska - Inny: praca ze zwierzętami
obalam

Szczepienie jest wręcz zalecane, a ewentualne ryzyko jest dużo niższe niż w przypadku zachorowania na grypę, która jest wbrew pozorom bardzo popularna chorobą.

6.05.2013 przez Maksymilian Kawski - Inny: technik dentystyczny
potwierdzam

wydaje mi się, że również bez ciąży szczepionki są jednakowo szkodliwe, choć nie dla każdego są fatalne w skutkach. Sam na sobie stosowałem szczepienia parokrotnie i za każdym razem czułem się jakbym miał 10 gryp naraz, co musiałem odleżeć w łóżku.

26.09.2013 przez Babcia Grypoodporna - „Zawsze jestem gotowa do pomocy i działania.”
obalam

Lepiej być w ciąży i się zaszepić niż być w ciąży i złapać grypę, ponieważ grypa w ciąży jest szkodliwa zarówno dla matki jak i dla dziecka.

26.09.2013 przez Mama Grypoodporna - „Mam wiele ról i obowiązków, aby im sprostać potrzebuję skutecznych i prostych rozwiązań”
obalam

Babcia jak zwykle ma rację. Pamiętam, jak będąc w ciąży bałam się, że zachoruję i potem powikłania mogłyby być niebezpieczne nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla dzieci... wolałam dmuchać na zimne i się zaszczepić. Nie chorowałam, więc nie żałuję. A dzieciaki są zdrowe, w niczym im to nie zaszkodziło.

26.09.2013 przez Tata Grypoodporny - "Nie mam czasu na grypę, tyle by mnie ominęło"
obalam

Dokładnie , tak jak moja żona mówi, należy pamiętać, że niewskazane jest przyjmowanie antybiotyków podczas ciąży, lepiej mieć się na baczności!