Szczepionki przeciw grypie zawierają żywe wirusy

Jak to jest z tymi szczepionkami?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (6)

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Fałsz. Nowoczesne szczepionki dostępne w Polsce zawierają inaktywowane, czyli „martwe” fragmenty wirusów grypy, które nie są zdolne do rozmnażania się w organizmie i tym nie samym nie mogą spowodować zarażenia wirusem.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

W Polsce są dostępne 3 rodzaje inaktywowanej szczepionki przeciw grypie:zawierające rozszczepione wiriony wirusa grypy, szczepionki podjednostkowe awierające jedynie powierzchniowe białka wirusa grypy,szczepionka wirosomalna.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Szczepionki dopuszczone do obrotu w Polsce nie zawierają żywych wirusów.

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
obalam

Przede wszystkim wirus nie jest forma życia więc nie można mówić o żywym lub martwym wirusie tylko ew aktywnym bądź nie aktywnym.

W niektórych krajach bardzo silnie promowana jest stosowana do nosa szczepionka dla dzieci “przeciw grypie” (FluMist), ktora zawiera żywe wirusy. Są dowody, ze jest ona zródlem zarażeń czy nawet epidemii grypy wśrod dzieci i ich rodzin. Dzieci nieszczepione zarażaja sie wirusami od zaszczepionych i zarazaja swoje rodziny. Wielu ludzi, ktorzy się kiedyś zaszczepili p. grypie, wkrótce po szczepieniu szczególnie ciężko chorowało na grypę i mialo po niej cięzkie powikłania. Szczepionki p. grypowe moga byc rozsadnikiem groźnych epidemii, natomiast brak wiarygodnych dowodów, że chronią one przed grypą. Dzis wiemy, ze taka sytuacja miala prawdopodobnie miejsce w 1918 r., kiedy wybuchła pandemia grypy wkrótce po szczepieniach żolnierzy, która zabila kilkadziesiąt milionow ludzi.

To w dodatku do innych okaleczeń i poważnych chorób poszczepiennych.

Należy pamiętać że nie są one używane w polsce i mają raczej znaczenie historyczne. Współczesne szczepionki są atenuowane i zawierają nieaktywne formy wirusa.

http://www.ageofautism.com/2011/10/up-your-nose.html

http://rense.com/general45/USvaccinescaused.htm

7.10.2013 przez Syn Grypoodporny - „Nic mi nie przeszkodzi w poznawaniu świata”
obalam

nie nie, szczepionka nie zawiera aktywnego wirusa, dlatego też nie może wywołać grypy.

6.10.2014 przez Mama Grypoodporna - „Mam wiele ról i obowiązków, aby im sprostać potrzebuję skutecznych i prostych rozwiązań”
obalam

Dokładnie, na tym polega szczepionka, że nie zawiera aktywnej wersji wirusa.