Jagody pomagają w problemach żołądowych

Jagody pomagają jeśli masz problemy z wypróżnieniem się warto spróbować jagód natomiast jeśli masz problemy z rozwolnieniem również spróbuj jagód jagody są zarówno dobre surowe jak i w kompocie starsza kobieta miała problemy żołądkowe, dałam jej słoiczek kompotu z jagód po kilku godzinach poczuła się lepiej

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (9)

1.10.2012 przez Sergiusz Kucharczyk - Inny: budownictwo
obalam

Jagody działają na problemy jelitowe, nie żołądkowe. Poza tym ten mit jest źle sprecyzowany ponieważ jagody pomagają na rozwolnienie a na zaparcia nie. Jedzenie jagód przy problemach z wypróznieniem tylko może pogorszyć sytuację.

1.11.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Myślę, że tutaj autorce chodziło ogólnie o układ pokarmowy.

Całe owoce borówki czernicy działają regulująco na stolec, sok czy odwar (przecedzony) ma właściwości zapierające i stosowany jest przy biegunkach.

Napary z suszonych owoców, przeciwnie niż świeże jagody, działają przeciwbiegunkowo i pomagają w zwalczaniu pasożytów przewodu pokarmowego.

13.11.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Dzięki dużej zawartości garbników jagodowy sok i napar uszczelniają błony śluzowe żołądka, neutralizują szkodliwe produkty przemiany materii i spowolniają ruchy robaczkowe jelit. Sok z jagód jest uznawany za antidotum na zatrucia, gdyż wychwytuje z organizmu wszelkie toksyny, a także chroni przed pylicą

18.11.2012 przez agatamaszczyk - Student medycyny: student
potwierdzam

jagody zawieraja garbniki dzialajace zapierajaco (suszne jagody), mozna ich wiec uzyc w leczeniu biegunki. Swieze jagody dzialaja tez rozluzniajaco przy zaparciach.

2.12.2012 przez Teresa Ceynowa - Inny: inne
potwierdzam

Zgadzam się , że jagody pomagają na problemy żołądkowe sama stosuje kompot z jagód jak mam problem z żołądkiem i bardzo mi pomagają .

9.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Czarna jagoda to przede wszystkim doskonały, naturalny lek na biegunkę. Zawiera ona cenne składniki. Są to między innymi witaminy z grupy C, B, a także PP. Dodatkowo zawiera w sobie prowitaminę A. To jednak nie wszystko co mieści się w tych małych owocach. Mają one całkiem sporą "baterię" związków mineralnych: żelazo, wapń, miedź, fosfor, siarka, selen, oraz cynk. Sporo prawda? A to nie wszystko, bo nie można zapomnieć o błonniku i przeciwutleniaczach. Skład jagody daje mniej więcej obraz tego, co możemy uzyskać jeśli będziemy je regularnie jeść.

Oprócz wspomnianego wcześniej stosowania ich na biegunkę, udowodniono, że poprawiają one wzrok (wyostrzają go), poprawiają działanie naszego układu krążenia, a to przyśpiesza leczenia problemów żołądkowych.

10.12.2012 przez Damian Z - Inny: Ratownik Medyczny/Student Pielęgniarstwa
potwierdzam

Jagody suszone ze względu na zawartość garbników są idealnym lekiem naturalnym stosowanym w biegunkach zarówno u niemowląt, dzieci oraz osób dorosłych. Garbniki oprócz działania ściągającego, wykazują działanie p/ bakteryjne w stosunku do bakterii E. Coli. Spożywanie dużych ilości jagód zapobiega rozwojowi oraz zwalcza robaki bytujące w układzie pokarmowym człowiek

23.12.2012 przez Tomasz Wacikowski - Student medycyny: Przewodniczący SKN Kardiologii Dziecięcej IP-CZD
potwierdzam

Zawarte w jagodach garbniki neutralizują toksyny pokarmowe i blokują wchłanianie ich przez błony śluzowe.

28.12.2012 przez kontousuniete - Student
potwierdzam

W czasie biegunki dobrze jest pić sok z jagód lub napar z suszonych jagód. Dzięki dużej zawartości garbników jagodowy sok i napar uszczelniają błony śluzowe żołądka, neutralizują szkodliwe produkty przemiany materii i spowolniają ruchy robaczkowe jelit.