Jeśli kobieta ma infekcję pochwy jej partner koniecznie musi również podjąć leczenie

Prawda czy mit?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

Wiele z infekcji układu moczowo-płciowego, m.in.rzęsistkowica, rzeżączka, chlamydioza, herpes simplex to choroby przenoszonedrogą płciową. Dlatego, również Twój partner seksualny powinien być przebadanyi leczony nawet, jeśli nie ma żadnych objawów.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Tak, partner również powinien podjąć leczenie.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Infekcje pochwy mogą być wywołane przez różne czynniki, i w zależności od przyczyny partner albo musi poddać się leczeniu, albo nie. Partnera zawsze należy przeleczyć w przypadku infekcji przenoszonej drogą płciową, np. chlamydie, rzeżączki, rzęsistka. Również w przypadku nawracających infekcji u kobiety, wskazane jest przeleczenie partnera. W przypadku tzw. bakteryjnej waginozy nie jest konieczne leczenie partnera, ponieważ jest to schorzenie wywołane zaburzeniem równowagi między ilością poszczególnych rodzajów bakterii, stanowiących fizjologiczne środowisko pochwy. Objawy występują tylko u kobiety i nie dotyczą jej partnera.

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

Ginekolog powinien pobrać wymaz z pochwy, aby zbadać, jaki grzyb jest przyczyną choroby, a następnie przepisać lek, który go zwalczy. Takie postępowanie jest jednak czasochłonne i kosztowne. Dlatego zwykle lekarz przepisuje lek (środki dopochwowe, doustne – gdy choroba jest zaawansowana lub często nawraca, maści), który działa na kilka rodzajów grzybów i skutecznie leczy chorobę. Często kuracja dotyczy także partnera (nie jest to konieczne we wszystkich wypadkach) – to zapobiega ponownemu przenoszeniu się infekcji. W czasie leczenia nie powinno się współżyć.