Moczenie stopy w wodzie z mydłem leczy wrastający paznokieć.

Czy jest to skuteczna metoda?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (7)

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W domu. Najlepiej oczywiście zapobiegać wrastaniu paznokci. W tym celu należy obcinać je "na prosto", unikać wycinania skórek (ryzyko infekcji), nosić prawidłowo dobrane obuwie. Przy pojawieniu się pierwszych objawów pomaga moczenie stóp w naparach szałwii i rumianku z dodatkiem 15 - 20 kropli olejku herbacianego (działa ściągająco i przeciwbakteryjnie) lub w ciepłych mydlinach, noszenie bawełnianych skarpet, zapobieganie urazom stóp. Przy stanie zapalnym konieczne jest przyjmowanie leków przeciwbólowych, przy ropowicy - antybiotyku

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Moczenie w mydle nie wyleczy wrastającego paznokcia. Mycie mydłem, odpowiednia pielęgnacja oraz wycinanie paznokcia mogą natomiast zapobiec groźnym powikłaniom

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

W przypadkach niewielkiego zaawansowania zmian, wrastający paznokieć nie stanowi poważnego problemu. Czasem odpowiednie postępowanie wystarcza, by pozbyć się dolegliwości. Zaleca się noszenie wygodnego, dobrze dobranego obuwia, ścinanie paznokci na „kwadratowo”, przestrzeganie higieny paznokci, by nie dopuścić do nadkażenia. W razie niewielkiego stanu zapalnego wału paznokcia można stosować kilka razy dziennie moczenie palca w ciepłej wodzie z mydłem lub smarowanie maścią czy płynem. Gdy występują duże dolegliwości bólowe, można zażywać leki przeciwbólowe o dodatkowym działaniu przeciwzapalnym, dostępne w aptece bez recepty, np. ibuprofen.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Na wrastający paznokieć najskuteczniejsze są kilka razy dzienne moczenia stopy z użyciem środków łagodzących podrażnienia jak również moczenie w ciepłej wodzie z szarym mydłem.

W schorzeniu wrastającego paznokcia bardzo ważna jest profilaktyka w postaci właściwego obcinania paznokci oraz nie noszeniu butów z wąskimi czubkami.

27.12.2012 przez Anna Krysiak - Student: logopedii z audiologią
potwierdzam

Na zaczerwienienia oraz obrzęk wału paznokciowego pomaga kilkakrotne moczenie z użyciem środków łagodzących podrażnienia działających przeciw obrzękom. Moczenie stopy w wodzie z szarym mydłem również jest bardzo dobrym sposobem na ukojenie bólu i wspomaganie leczenia. Jeśli pod skórą wału paznokciowego nagromadziła się ropa, a moczenie w wodzie z mydłem nie pomaga, koniecznie należy poddać się interwencji chirurga.

15.03.2013 przez Ew Le - Inny: własna działalnośc
obalam

zmiekcza ale nie leczy

16.03.2013 przez Kris Kozubek - Inny: informatyk
obalam

częste brak zażycia jednej pigułki kończy się ciążą.

Wiadomo im częściej się nie będzie brać tym lepiej, lecz nie jest konieczne odstawianie kilka miesięcy przed