Chodzenie cały czas na boso leczy płaskostopie.

Stopa wtedy lepiej pracuje i wyrabiają się mięśnie.

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
potwierdzam

W wielu przypadkach płaskostopie nie wymaga leczenia. Lecz niektóre stany patologiczne, do których doprowadziły zaniedbania w dzieciństwie, mogą wymagać korekty chirurgicznej. Tak samo w przypadku, gdy płaskostopie spowodowane jest niewłaściwym ustawieniem kości lub ich nieprawidłowym rozrostem konieczna jest operacja.

Najlepszym sposobem walki z płaskostopiem są ćwiczenia. Nie są one męczące, ale musimy wykonywać je regularnie.

Podnoszenie palcami woreczków z grochem,

turlanie piłeczki,

chodzenie na zewnętrznych krawędziach

to tylko niektóre z nich. Nie bójmy się chodzenia boso po trawie, czy piasku.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

Samo chodzenie na boso nie wystarczy. Bardzo skuteczne jest chodzenie na zewnętrznych krawędziach stóp i skakanie na palcach. Jeśli tylko nadarzy się okazja, powinniśmy razem z dziećmi praktykować chodzenie boso na piasku, po trawie, a nawet w domu. Bosa stopa, a wraz z nią mięśnie, pracują wtedy najsprawniej, szczególnie jeśli podłoże jest nierówne.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
potwierdzam

Chodzenie boso po piasku, po trawie,po tzw."jeżyku" przyczynia się w znacznym stopniu do leczenia płaskostopia .Bosa stopa, a wraz z nią mięśnie, pracują wtedy najsprawniej, szczególnie na nierównym podłożu.Pomocne jest także ćwiczenie chodzenia na krawędziach stopy.

5.04.2013 przez Agata - Inny: mgr. Fizjoterapii
obalam

Płaskostopie leczy się głównie przez odpowiednie ćwiczenia. CIĄGŁE chodzenie na boso jest nie wystarczające i nie zbytniego sensu chyba, że doda się do tego pewne utrudnienia dla stopy, tzn. nierówne podłoże jak np. piasek, dla obciążenia i lepszej pracy mięśni.