Ćwiczenia zwieraczy pomagają przy moczeniu nocnym.

prawda czy fałsz?

obalam potwierdzam riposta

Próby weryfikacji mitu (4)

27.12.2012 przez Kaja Winczyk - Student medycyny: studentka jak studentka
obalam

Każdemu dziecku może zdarzyć się i zdarza się zmoczenie łóżka w nocy. Jeżeli dziecko jest małe rodzice liczą, że z czasem dziecko z tego problemu po prostu wyrośnie i tak najczęściej się dzieje. Gdy jednak kolejny raz dziecko budzi się w mokrym łóżku, gdy „mokre noce" są częstsze niż „suche noce" powinniśmy udać się z dzieckiem do lekarza. Chociaż moczenie nocne nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, okazuje się, że jest to jeden z najczęstszych problemów urologicznych u dzieci.

27.12.2012 przez Marcin Musiał - Student medycyny: Pomorski Uniwersytet Medyczny
potwierdzam

W dużej mierze można. Bardzo przydatne są tu ćwiczenia mięśni dna miednicy, ale trzeba zacząć je wykonywać zanim NTM się ujawni. Popularne są tzw. ćwiczenia Kegla, ale sprawdzają się one głównie wtedy, gdy prowadzone są pod nadzorem lekarza. Lepsze efekty dają ćwiczenia mięśni dna miednicy, kręgosłupa i brzucha CoreWellness (technika Pelvicore) profesor Kari Bo z Norwegii. Regularne ich wykonywanie zmniejsza ryzyko wystąpienia NTM i minimalizuje ten objaw, gdy już się pojawił.

27.12.2012 przez kontousuniete - Student
obalam

nie powinny być stosowane "ćwiczenia zwieraczy", czyli przerywanie strumienia moczu w czasie mikcji - powodują one niekorzystny wzrost ciśnienia w pęcherzu moczowym i mogą prowadzić do zaburzeń koordynacji czynności pęcherza moczowego i cewki moczowej.

27.12.2012 przez Klaudia Ksepko - Student medycyny: studentka 6. roku
obalam

Ćwiczenia zwieraczy czyli przerywanie strumienia moczu w trakcie opróżniania pęcherza moczowego nie powinny być u dzieci stosowane ponieważ moczenie nocne u dzieci nie jest spowodowane osłabioną czynnością zwieracza cewki moczowej ,dlatego takie postępowanie jest pozbawione sensu.

Żródło :

Grzegorz Paruszkiewicz

"Moczenie nocne u dzieci przyczyny i możliwości leczenia"